אילו סוגי מנשאים לתינוק קיימים וכיצד לבחור אחד?

מנשא לתינוק הוא מכשיר שנועד לאפשר "ללבוש" תינוק או ילד צעיר על הגוף. המנשא מורכב בדרך כלל משתי רצועות שנענדות על ידי ההורה או דמות טיפול אחרת ולאחר מכן מאובטחות על כתפיהן, ושתי רצועות שנענדות על ידי הילד.

ישנם סוגים רבים ושונים של מנשאים - חלקם עוטפים את התינוק, חלקם עם חגורה ואחרים עם רצועות שיעברו על הכתף.ישנם סוגים רבים ושונים של מנשאים לתינוק, ויכול להיות קשה לבחור איזה מהם יתאים לכם ביותר. להלן רשימה של סוגי המובילים הפופולריים ביותר וכיצד לבחור אחד.

ישנם שלושה סוגים עיקריים של מנשא לתינוק: מנשאים בעלי מבנה רך, מנשאים בסגנון עיטוף או מתלה, ומנשאים בסגנון תרמיל. סוג המנשא שתבחרו יהיה תלוי באורח החיים שלכם, בגיל ובגודל של תינוקכם, והאם אתם מחפשים אפשרות לדיבורית.

סגנון עוטף

הסוג הראשון הוא מעטפת. אלו עשויים בדרך כלל מכותנה או משי וניתן להשתמש בהם בדרכים רבות ושונות. הם נלבשים בדרך כלל מלפנים או מאחור, אבל יש אנשים שמוצאים שהם עובדים טוב יותר בחזית מאשר מאחור.

מעטפות נמתחות הן נהדרות מכיוון שהן מאפשרות לתינוקך לפנות אליכם, מה שחלק מהאנשים מוצאים נוח יותר מאשר פניה החוצה. הם גם מציעים תמיכה מצוינת לראש ולצוואר של התינוק, כך שהוא לא ייפול מטה כשהוא נרדם.

בעלי מבנה רך

מנשאים בעלי מבנה רך מציעים את מירב התמיכה לתינוקות כשהם גדלים. החיסרון הוא שיכול להיות קשה ללבוש אותם ללא עזרה מאדם אחר. מנשאים בסגנון עטיפה או מנשא הם לרוב קלים יותר לשימוש אך פחות תומכים בתינוקות גדולים יותר. מנשאים בסגנון תרמיל הם ללא ידיים אך אינם נוחים לתינוקות השוקלים יותר מ-10 פאונד (4.5 ק"ג).

מנשא תרמיל

מנשא לתינוק תרמיל הוא סוג של מנשא שהתינוק פונה החוצה והוא נישא על גבו של העונד אותו. סוג זה של מנשא יכול להיות נוח למדי עבור העונד אותו והן עבור ילדו, אך הוא יכול להיות גם קשה לשימוש אם יש לכם בעיות גב או מוגבלות בניידות בזרועות.