באיזה גיל ניתן להסיר את שערי הבטיחות מאיזורים שונים בבית?

הורים רבים בוחרים, ובצדק, להתקין שערי בטיחות בבית שלהם. למעשה, ניתן לומר היום ששערי בטיחות נמנים עם האביזרים הנפוצים והנמכרים ביותר בארץ בפרט ובעולם בכלל, ויש לכך סיבה ברורה – הם יכולים למנוע אסונות גדולים. היות ושערי בטיחות יכולים למנוע כל כך הרבה תקריות מיותרות, לא מעט הורים שוכחים להסיר אותם, ונשארים איתם גם כשאין להם כבר כל חשיבות. היום נספר לכם באיזה גיל ניתן להסיר שערי בטיחות מאיזורים שונים בבית, כך שתוכלו להיות שקטים לגבי הבטיחות של הילדים שלכם.

שערי הבטיחות – רלוונטים עד רגע מסוים

אז נכון, שערי בטיחות הם אמנם שערים נהדרים, אבל בגיל מסוים הילדים שלכם כבר יבינו את המנגנון שלפיו הם פועלים ויוכלו לשלוט בהם בכוחות עצמם. בהתאם, כשהם יגיעו לגיל הזה השערים יהפכו להיות לא רלוונטים, ומאביזר בטיחות יהפכו במהרה לצעצוע שהילדים נהנים לשחק איתו. מה שכן, הנקודה הזו תהיה גם הנקודה שבה תוכלו להבין שהילדים שלכם בוגרים וגדולים מספיק על מנת לא להצטרך שערי בטיחות כדי להגן על עצמם, וזוהי כבר בשורה משמחת ומרגשת ממש. אז איך כל זה עובד?

ובכן, שערי בטיחות נועדו לחסום מקומות בבית שאתם לא רוצים שאליהם הילדים שלכם יגיעו כשהם מתחילים להתנייד בכוחות עצמם. לצורך הדוגמה, תינוקות זוחלים שמגיעים לאיזור המטבח הם תינוקות שעומדים בפני סיכון של מפגש עם סכינים וחפצים חדים אחרים, ולכן ניתן להציב את השערים בכניסה אליו. לעומת זאת, כשהתינוקות יהפכו לילדים בני 6, לדוגמה, ויבינו כבר את הסכנות הכרוכות במפגש עם חפצים שכאלו – הם יגנו על עצמם בעצמם.

ממתי עד מתי?

אם כך, ניתן להגיד ששערי בטיחות יכולים לסייע לכם בין גילאי 0 ועד בערך גיל 5-6. כמובן שגם בגילאים אלו מומלץ לשמור על אמצעי זהירות בבית, אולם השערים בשלב הזה כבר לא בטוח יפיקו את אותה התועלת.

פנו אלינו בבייבי סתיו ונשמח לייעץ לכם על אביזרי בטיחות שונים וביניהם גם שערי בטיחות, ועד אז אנחנו מזמינים אתכם לבקר אצלנו בחנויות!