האמת על עגלות

האמת על עגלות

מאת: אמא ​סיון חביב

עגלת תינוק היא מוצר חובה עבור רוב האמהות ואבות. תצטרך מוצר חיוני זה עבור ההורים נרכש ומשומש מרגע הלידה ועד שהילד מסוגל ללכת מרחק משמעותי בכוחות עצמו, בערך בגיל 3 או 4.
אבל עם כל כך הרבה סוגים שונים של עגלות תינוק זמינות, זה יכול להיות קשה לדעת איזה מהם הוא נכון עבור המשפחה שלך. האם אתם מחפשים משהו זול וקל, או שאתם רוצים כסף לבזבז על דוגמנית צמרת, מסוגננת וחסונה? או שאתם רק רוצה משהו בסיסי לכל מטרה? האם אתה הולכים להשתמש בעגלה סתם מחוץ לכביש או סתם בניווט המכולת? האם אתם צריך עגלת תינוק שיכולה לשאת יותר מילד אחד?
לפני שאתם קונים, תשקלו היטב איפה אתם גרים, איפה המקום שבו אתה מצפה לדחוף את העגלת התינוק שלך, וכמה אתם רוצים להשקיע. אם אתם מתכננים לקחת את הילד שלך לטיולים עירוניים ארוכים, תצטרכו טיולון יציב אבל קל לתמרן את מדרכות, בתוך ומחוץ לחנויות, ודרך מעברים צרים.


אם אתם משתמשים בעגלת התינוק בעיקר לסידורים מהירים, כנראה שאתם יכול לברוח עם מסגרת פשוטה  מושב עגלה לתינוקות צעירים ועגלה קלה למבוגרים. אמהות ואבות פעילים שרוצים להביא את התינוק שלהם יחד בעת ריצה או הליכה ירצו עגלת ריצה מחוספסת. אתם עלולים בסופו של דבר למצוא עצמכם עם כמה עגלות בארון או במוסך  כמו שהילד שלך גדל ושינוי הצרכים שלך!
 

ישנם שישה סוגים בסיסיים של עגלות תינוק:


עגלות תינוק בגודל סטנדרטי מגיעות בסגנונות שונים ועיצובים, אבל כמעט תמיד יש לי מושב מרופד נוח שיכול לשכב בתנוחות שונות. לרובם יש גווני שמש ובאזורי אחסון מתחת למושב. בחלק, התינוק פונה קדימה, ואילו עמדה אחרות במבט לאחור את הנוסע בהורים; דגמים רבים יכולים לעבור מאחד לכיוון האחר. הם יכולים לנוע בין עגלות פשוטות וזולות לעגלות עם תכונות רבות.


מסגרות עגלת מושב הן מסגרות מתכת קלות שנועדו לשאת סוגים מסוימים של מושבי בטיחות לתינוק. לך להסיר את המושב מבסיסו במכונית, הצמד אותו למסגרת העגלה, והנה - טיולון פשוט, ללא מהומה. (זוהי תכונה נוחה כאשר אתה צריך לקחת את תינוק ישן מחוץ למושב האחורי.


מסגרות עגלת מושב מכונית קלים לקפל ולזרוק בתא המטען של המכונית שלך, ולא תופסות הרבה מקום. אבל ברגע שהתינוק שלך צריך את מושב הבטיחות לתינוק שלה , אתה לא תוכל להשתמש באחד יותר.
מערכות נסיעות הן עגלות מסורתיות שיכול גם לבצע מושב בטיחות לתינוק. אפשרות זו היא גדולה יותר, כבדה יותר, ויקרה יותר מאשר מסגרת עגלה, אבל אתה יכול להשתמש בו לאחר שהתינוק שלך גדול מכדי מושב הבטיחות לתינוק שלה. מערכות נסיעות בדרך כלל כוללות עגלה ומושב בטיחות לתינוק תואם.


עגלות קלות, עגלות מטרייה נקראות לפעמים, בדרך כלל שוקלות  12 ק"ג או פחות, ולקפל את הצורה מרוכזת. העגלות ללא הסלסולים האלה לפעמים אין הרבה ריפוד ולפעמים הם לא מאוד מתכווננת, אבל הם בדרך כלל זולים יותר מאשר דגמים עם תכונות נוספות. עגלות אלה הן טובים יותר לפעוטות והתינוקות מבוגרים יותר (הגיל לבדוק המלצה של היצרן). חלק מהמשפחות נוטה להשתמש בה כגיבוי או עגלות לנסיעות. רובם אינם מתאימים לתינוקות כי הם לא להישען באופן מלא או שיש תמיכה בראש הרבה.


עגלות ריצה כוללות שלושה אופניים גלגלים על מסגרת קלה על מנת לספק נסיעה חלקה עבור הנוסעים. הם נהדרים לקחת את הילד שלך לטיולים ארוכים, ריצה ואפילו טיולים בשטח (אם השביל הוא רחב מספיק). עגלות ריצה כמה לשאת יותר מילד אחד, מכל צד על ידי צד או אחד מאחורי שני.בסביבה עירונית, עגלות ריצה יכולות לעזור לך בקנה מידה גבעות תלולות ולנווט על פני מדרכות. אבל הגודל שלהם גורם להם קשה לתמרן וירידה במדרגות, במעלית, או דרך חנויות, והם לא יתקפלו כצורה מרוכזת כמו דגמים אחרים.

 

הערה: ייתכן שתצטרך לרכוש חלקים נוספים לשימוש עגלת ריצה בבטחה כאשר התינוק שלך הוא צעיר יותר מגיל 6 חודשים. עגלות ריצה כמה להישען באופן מלא לתינוקות, אבל אם שלך לא, תצטרכו לקנות מתאם תינוק מכונית מושב או עריסה נפרדת או "עריסה לשאת" עשה לעגלה שלך.
עגלות כפולות ומשולשות לאפשר להורים לדחוף את שני (או יותר) ילדים ובעונה אחת. ילד אחד יושב מאחורי השני, הסדר שיכול להיות שימושית עבור תינוק ואח גדול. יש לי כמה עגלות מסורתיות את האפשרות של הוספת פלטפורמה מאחורי המושב של התינוק שבו אח גדול יכול לעמוד. האפשרות האחרת היא מודל צד לצד
עגלות תינוק אלה הן עגלות קלות יותר לתמרן בדרך פתחים, אם כי המושבים האחוריים בחלק מהדגמים יכולים חסרות מקום לרגליים. עגלות תינוק צד לצד מגיעות עם תופסות לוואי שיכולות להיות קשה יותר לגלגל למטה במדרכה צפופה, אבל המושבים נוחים באותה מידה עבור כל הנוסעים.

 
רוצה גם את לתת טיפים לאמהות הטריות?
נשמח מאוד אם תכתבי ותשתפי אותנו
את כל הטיפים יש לשלוח למייל
 
אולי יעניין אותך לקרוא על: