כל מה שצריך לדעת על כסא אוכל לתינוק שלכם

התינוק הקטן למד להתיישב באופן עצמאי? בשעה טובה! זה הזמן לצרף אותו לשולחן האוכל המשפחתי. למה עליכם לשים לב כאשר בוחרים כסא אוכל? אילו סוגי כיסאות קיימים? וכיצד תוכלו להבטיח שהכסא יענה על הצרכים שלכם אך גם ישמור על בטיחות? כל הדגשים לפניכם.
 

רכישת כסא אוכל היא עוד סימן דרך לגדילתו והתפתחותו של התינוק ולכן מדובר במשימה מרגשת לכל הדעות. עם זאת חשוב כי תהיה זו בחירה נכונה וחכמה אשר שמה את צרכי המשפחה במרכז, לרבות את בטיחותו של הפעוט ולכן יש לשים לב לפרמטרים שונים ומשוונים. כיום בשוק ישנם סוגים שונים של כיסאות אוכל לתינוקות, בין הפופולריים שביניהם נמצאים כיסאות אוכל גבוהים, חלקם כוללים מגש מובנה המאפשר להאכיל את התינוק באופן עצמאי בעוד שאחרים אינם כוללים מגש ומאפשרים להושיב את התינוק ישירות ליד השולחן וכך לאכול עם בני המשפחה האחרים.

 

כיצד בוחרים?

בחירת כסא תינוק צריכה להתבצע בהתאם לפרמטרים הבאים:

  • העדפות – ההחלטה על כסא אוכל תלויה כמובן בהעדפות שלכם. יש משפחות שיעדיפו כי התינוק יאכל באופן עצמאי ושלא תהיה לו נגישות לשולחן האוכל ולכלים שאינם בשימוש שלו. כמו כן גם עבודת הניקיון יותר יעילה שיש מגש, כך שאריות האוכל מרוכזות במקום אחד ולא על שולחן האוכל המשפחתי.
  • גילו של התינוק – גילו של התינוק מהווה גם הוא פרמטר חשוב. ישנם כסאות שונים המתאימים לגילאים שונים והדבר בא לידי ביטוי גם בעיצוב. ישנם כיסאות ולהם תנוחה מעט אנכית, כך שניתן להשתמש בהם עוד קודם לכן שהתינוק התיישב, עם זאת יש לזכור שבשלב זה אין להאכיל את התינוק במזונות מוצקים.
  • פונקציות נלוות – כדאי לבדוק אילו פונקציות נוספות יש לכסא ולהתאים אותן לצרכים שלכם. בין הפונקציות הקיימות ניתן למצוא הגבהה והנמכה של הכסא, שליפת המגש, ריפוד נשלף, כיוונון המשענת, קיומם של גלגלים, אפשרות לקיפול ואחסון נוח ופשוט ועוד.

מה הכי חשוב לבדוק?

בבואכם לרכוש כסא אוכל לתינוקות מוטב כי תבדקו את הדברים הבאים:

  • חברה יצרנית – כאשר ישנו היצע נרחב של כיסאות חשוב למקד את החיפוש ולשם כך יש לבחור בחברה יצרנית מומלצת. בין החברות המובילות בשוק בתחום מוצרי התינוקות נמצאות צ'יקו, פג פרגו, ג'ואי, אינפנטי וגו בייבי ולכולן כאחת דגמים מתקדמים ומעוצבים של כיסאות אוכל.
  • בטיחות – נושא הבטיחות צריך גם הוא לעמוד בראש סדר העדיפויות. בישראל ישנו תקן רשמי עבור כיסאות אוכל לתינוקות ולכן יש לוודא כי הכיסא עומד בתקן המדובר, כמו גם בתקנים בינלאומיים. כמו כן בכסא אוכל חייבת להימצא גם מערכת רתמות משוכללת עם כמה נקודות עיגון לגוף.
  • יציבות – ישנם דגמים רבים של כיסאות אוכל ביניהם פולי, פרימה פפה זירו 3, סיאסטה, מימזי סנקר, אפטיטו, במביני ועוד. אומנם על כולם לעמוד באותם התקנים, אולם העובדה כי מדובר בדגמים שונים יכולה להביא לפערים ביציבות. לכן יש לבדוק שהכסא כמה שיותר יציב.
  • נוחות – הושבת התינוק בכסא אוכל דורשת ביצוע פעולות רבות ויש לוודא כי גם לכם נוח וגם לתינוק. יש לבדוק כי הכנסת התינוק לכסא והוצאתו פשוטה, כי הוא לא יחליק בעת הישיבה, כי הרתמות מאבטחות אותו בנקודות הנכונות וכי ניתן להזיז, לקפל או לפתוח אותו ביתר קלות.
  • ניקיון – כסאות אוכל נמצאים בשימוש תדיר ומצטברות עליהם המון שאריות של אוכל ולכלוך. לכן חשוב שיהיה זה כסא בעל מבנה חלק ונוח לניקוי. מומלץ לבחור בכסא ולו ריפוד נשלף אותו ניתן לכבס בקלות, הן במכונה ובן בעזרת ניגוב עם סמרטוט.
  • ניידות – רצוי וכדאי שכסא האוכל יהיה כמה שיותר נייד כך שניתן יהיה לשנע אותו ממקום למקום או לאחסן אותו בקלות ובמידת הצורך. לגו בייבי לדוגמה ישנו דגם המשלב פרקטיות ופונקציונליות בכך שכולל גם גלגלים.
  • עיצוב – על הכסא להיות כמה שיותר איכותי ולכלול עיצוב נוח וגימור ברמה גבוהה. יש לוודא כי הכסא אינו כולל חלקים קטנים שעשויים להתפרק, או חורים בהם אצבעות התינוק עלולות להיתפס ובכך למנוע סיכון או סכנה.

 

כסא האוכל שתבחרו עתיד לשמש אתכם לאורך זמן ולכן חשוב כי ישרת אתכם נאמנה. באופן כללי מומלץ לפנות לחברה המתמחה במוצרי תינוקות וילדים, הן לשם רכישת מוצר איכותי והן לשם ייעוץ והכוונה.

 

 אולי יעניין אותך לקרוא על:

כיסאות בטיחות