הכנת רשימת לידה של מוצרי תינוקות לתאומים

 


 

קניית מוצרי תינוקות - הכנת רשימה לפני הלידה לתאומים

מאת: זהבית כהן-הראל

אני זוכרת את זה כאילו זה היה אתמול, כל כך התרגשתי שגילתי שאני אמא לתאומים, אומנם יש לי כבר ילדה בת שנתיים אבל לגלות שעוד 2 הולכים להתווסף לי למשפחה היה פשוט רגע מדהים. איך שעברו הימים התחלתי קצת להלחץ כי הבנתי שעומדת לפני הוצאה כספית לא קטנה ואומנם יש לי הרבה דברים מהנסיכה הקטנה שלי נטלי אבל חיי עומדים להשתנות ואני לא באמת יודעת איך להתמודד עם זה. עכשיו אחרי שהם בני חצי שנה החלטתי להעלות את כל מה שאני יודעת כל כתב כדי שכשאתם תקראו מה שאני כותבת ואחרי כל הטעויות שעשיתי אולי תעשו קצת פחות.
 

אז ככה הטיפים הם:

  1. הדבר החשוב ביותר הוא לנסות להבין איך להוציא כמה שפחות מכיוון שהכל הולך להיות כפול. אני השתמשתי במיטה של נטלי הבת הבכורה שלי אבל מכיוון שצריך 2 מיטות תינוק אני ממליצה לשאול למי יש מיטה וככה נוכל לחסוך כמה מאות שקלים, אבל במידה ולא אפשר בהתחלה התחלה לתת לשניהם לישון במיטה אחת יש מספיק מקום ואח"כ לקנות עוד אחת עבור כל אחד.
  2. סלקלים - מאוד חשוב שהסלקל יוכל להתפרק בקלות מהרכב, לפעמים שאני נשארת בבית אני נעזרת בו כדי להאכיל את הקטנטנים. קרה לי לא מעט פעמים ששניהם בכו ורצו תשומת לב. הרבה פעמים אני מנסה להרגיע אחד ואז השני מתחיל לבכות ולא ממש מצליחה להתמודד עם זה מכיוון ששניהם רעבים. מה שאני עושה אני פשוט מושיבה את שניהם בסלקל ומאכילה אותם ביחד זה ממש מקל עלי ושניהם מקבלים תשומת לב זהה ומפסיקים לבכות.
  3. עריסה - אני שמתי עריסה גם בסלון וגם בחדר השינה, אין טעם ב 2 עריסות הם יכולים לשבת בפנים ביחד במיוחד בהתחלה יש מספיק מקום בשביל שניהם ככה שאני ישנה בצהריים או בלילה והם ישנים איתי אם זה בסלון או בחדר השינה, הם גם נוגעים אחד בשני וזה לא מצריך לקנות הכל 4 פעמים, רק פעמיים
  4. בקבוקים ומוצצים - ההמלצה שלי מהתחלה ליצור הפרדה. בקבוק של תינוק 1 ובקבוק של תינוק 2 - ככה שאם הם לוקחים אנטיביוטיקה בבקבוק לא יהיה ערבוב. כל אחד יש את הבקבוק שלו וחשוב מאוד לא לערבב בינהם כדי לא ליצור בלבול. תפרידו גם את המוצצים (למקרה שאחד חולה) ע"י צבעים, וגם את הבקבוקים. כל אחד בצבעים שונים. אני חושבת שזאת הדרך הטובה ביותר
  5. עגלה, החלק הזה היה כל כך מסובך. אני בחרתי דווקא את הבייבי ג'וגר תאומים אבל למצוא עגלת תאומים טובה זה היה קשה, חשוב שהיא תהיה קטנה ותכנס לרכב ותהיה קומפקטית וכזאת שגם תוכלו להיכנס איתה לרכב ולהתקפל כמו שצריך. שבכביש לא יהיו קפיצות רבות ושבסופו של דבר תוכל לשרת אותי כמו שצריך שאני הולכת איתם לטייל. המלצה שלי, איזה עגלת תאומים שאת לא לוקחת היא כנראה לא תהיה קלה וממש קומפקטית ואת תאלצי להתפשר אז פשוט לכי תראי מה עושה לך החיים הכי פשוטים
  6. שידה אני קניתי אחת, אני לא חושבת שצריך בהתחלה שתי שידות. יש מקום בשידה אחת דיי והותר
  7. לגבי המטרנה או סימילק, במקרה שלי אחד אוהב מטרה והשני אוהב סימילק, כן זה יכול לקרות אז קחי את זה בחשבון
  8. אני ממליצה לך לפצל את הרשימה, יש דברים דחופים יותר ויש דברים שתסתדרי בלעדיהם, אל תקני הכל על ההתחלה. יש לך הוצאה כספית גדולה לפנייך תשתדלי לחסוך ולשמור את הדברים הדחופים להתחלה והפחות דחופים לאח"כ.
  9. רשימת קניות לתינוק יכולה להשתנות אבל יש דברים בסיסיים שפשוט אי אפשר לוותר עליהם. כמו כן, מומלץ לעשות סקר שוק לפני שהולכים לקנות ולבדוק אצל הקרובי משפחה וחברים אם יש משהו שאפשר להשאיל לתקופה.
 
לסיכום אני יכולה להגיד שזה האושר הכי גדול שלי, לשמחתי אין בעית קנאה גדולה בין נטלי לאביב וגיל, אני חושבת שהפתרון לזה הוא תמיד לתת גם לנטלי תשומת לב ושתמשיך להרגיש כנסיכה למרות שהתווספו לה 2 אחים קטנים.
מקווה שעזרתי
זהבית
 
רוצה גם את לתת טיפ לאמהות הטריות?
 
אולי יעניין אותך לקרוא על: