הילד זוחל? מומלץ להתקין שערי בטיחות בבית

התינוק התחיל לזחול, מזל טוב! הנה כמה התאמות שכדאי לכם לבצע בבית וכך להפוך אותו לכמה שיותר בטיחותי.
 

מהיום שהם נולדים אנו מחכים שהם יהיו יותר עצמאיים ויתחילו לזחול ולהסתובב ברחבי הבית. ועד כמה שהתפתחותם של העוללים הקטנים מרגשת, עתה, משהתרחשה, יש לשים לב לכך שהסביבה הביתית כמה שיותר בטיחותית עבורם. ישנן התאמות רבות שאפשר לעשות כאשר תינוקות קטנים לומדים לזחול, אולם בין החשובות מכולן, אם לא במקום הראשון, נמצא שער הבטיחות.

 

מה תפקידו של שער בטיחות?

כשמו כן הוא, שער הבטיחות שומר על בטיחותם של העוללים הקטנים. כידוע תינוקות קטנים שמתחילים לזחול אינם מודעים לסכנות השונות כמו למשל גרמי מדרגות, ארונות מטבח, חדרי אמבטיה, שירותים ועוד. לכן כדי למנוע סיכונים מיותרים מומלץ לחסום את הגישה למקומות מסוימים בבית באמצעות התקנת שערי בטיחות. ישנם סוגים שונים של שערים וניתן לרכוש אותם בחנות למוצרי תינוקות. במידה ואתם מתלבטים לגבי סוג השער אותו עליכם לבחור לפניכם כמה דגשים שיעזרו לכם להחליט.

 

אילו סוגים של שערי בטיחות קיימים?

ישנם סוגים שונים של שערי בטיחות כאשר בין הפופולריים ביותר אלו הם שערי לחץ בסגירה אוטומטית. כנרמז משמם התקנתם של שערים אלו נעשית בלחץ של השער ללא הצורך בקדיחה או הברגה, מה שמהווה יתרון משמעותי. שערים אלו לרוב מתאימים למסדרון ולפתחי דלתות, הם מגיעים בגודל סטנדרטי אולם ניתן להוסיף להם הארכות במקרה שהמפתח רחב יותר. מלבד שערי בטיחות בלחץ ישנם גם שערים אותם יש לקדוח או להבריג לקיר כמו שער בטיחות זוויתי, שערי בטיחות אוטומטיים או מודולאריים המתאימים לפתחים רחבים, שערי אקורדיון, מחסומי בטיחות לפתחי חדרים או למדרגות ועוד.

 

כשההיצע רחב, איך בוחרים?

היות וקיים היצע רחב של שערים ומחסומי בטיחות יש לבסס את הבחירה על המשתנים הבאים:

  • התאמה לגודל המפתח – רוב השערים מתאימים למפתח סטנדרטי ובמידה ויש לכם מפתח רחב יותר תוכלו לקנות הארכות לשערים מסוימים.
  • עמידה בתקנים מחמירים – על השער להיות כמה שיותר עמיד, יציב ובטיחותי לכן יש לוודא שעומד בתקני בטיחות מחמירים.
  • אופן הפתיחה וההתקנה – ישנם שערים שנפתחים ונסגרים באופן אוטומטי בעוד שלאחרים יש מנעולים. כמו כן יש שערים שמותקנים בלחץ בעוד שאחרים יש להתקין בקדיחה.
  • צבע השער – היות והשערים ילוו אתכם לתקופה חשוב גם שעיצובם ימצא חן בעיניכם כאשר לרשותכם כמה וכמה אפשרויות בחירה.
  • אביזרים נלווים – ברגים, הארכות, פונקציות מיוחדות ועוד. רגע לפני שאתם בוחרים בדקו מה כלול במחיר.
  • מחיר – גם המחיר מהווה פרמטר שכן ישנו טווח רחב בהתאם לסוג המוצר, מידת הפונקציונליות שלו ואיכותו.
     

שערי בטיחות הם מוצר חובה עבור תינוקות זוחלים וכדי להגיע לבחירה נכונה מומלץ להיוועץ במומחים לתחום אשר יכולים לסייע לכם לבחור בחוכמה ולהבטיח שילדיכם יהיו כמה שיותר בטוחים.