טיפים למטפלת המתחילה

טיפים למטפלת המתחילה

מטפלות ותיקות מכירות כבר את כל סודות המקצוע, אך לעיתים קשה להיכנס לתחום למי שאין לה ניסיון קודם. הסיבה לכך היא שאין הכשרה מסודרת במקצוע זה כמו שניתן למצוא במקצועות אחרים, ולכן כל מטפלת צריכה ללמוד את הדברים באופן עצמאי. משום כך חשוב לאסוף כמה שיותר מידע וטיפים מכל מקור אפשרי כאשר את נמצאת בתחילת דרכך כמטפלת.

להיות מטפלת פירושו של דבר לקחת אחריות על ילד או ילדה שרואים בך את המבוגר האחראי, ולתת להם את כל תשומת הלב שהם מבקשים. יחד עם זאת עומדות מטפלות לביקורת תמידית של ההורים, ולכן חשוב לדעת כיצד לשמור על תקשורת נכונה הן עם הילדים והן עם הוריהם. כדאי להפנים את רשימת הטיפים שתעזור לך לצלוח את הכניסה לעיסוק המעניין הזה.

 

ליצור אמון אצל ההורים

הדבר החשוב ביותר עבור כל מטפלת הוא קודם כל לרכוש את אמונם של ההורים. הורים אינם אוהבים להחליף מטפלות כך שאם הצלחת ליצור אצלם תחושת בטחון, מובטחת לך עבודה קבועה של ממש. המבחן האמיתי הוא בפגישה הראשונה בה יש סיכוי שתעברי תחקיר לא קטן. אל דאגה, כל שעלייך לעשות הוא פשוט להיות את, ולענות בכנות על כל שאלה.

צעד בונה אמון נוסף יהיה הצגת שאלות מצידך. ככל שתראי יותר התעניינות בילד כך ידעו ההורים שאת מטפלת שמעניקה יחס אינדיווידואלי לכל ילד, וזהו אחד הדברים העיקריים שחשובים להורים כאשר הם מחפשים מטפלות. אל תהססי להיות "נודניקית" בסיטואציה זו, כיוון שככל שיהיה לך יותר מידע על הילד כך תוכלי לטפל בו בצורה טובה יותר.

 

חשיבות התקשורת הנכונה עם הילד

טיפ נוסף עבור מטפלות מתחילות הוא להצטייד בהרבה סבלנות. קחי בחשבון שבנוסף להורים גם הילד עשוי "לבחון" אותך בדרכו. לדוגמא, הילד יכול לנסות ולמתוח את גבולות המותר והאסור בבית כדי לראות אם את בייביסיטר שאפשר לנצל כדי לשבור את החוקים שקבעו ההורים. אך חשוב מאוד שלא תתפתי להרשות לו דברים שההורים אוסרים עליו רק כדי למצוא חן בעיניו.

כדי להגיע ליחסים הטובים ביותר עם הילד צריכה מטפלת לשלב הקשבה וסבלנות עם סמכותיות, וזהו אינו דבר קל. ככל שיהיה לך יותר ניסיון תמצאי את הדרכים להשיג איזון כזה, וכדאי לשוחח עם מטפלות אחרות ולשמוע על השיטות המיוחדות שלהן או הפעילויות ליווי התפתחותי שהן ממליצות עלהין . ברגע שתרגישי שאת מסוגלת להיות סמכותית וסובלנית ירגיש בכך גם הילד, וההתנהגות תהיה בהתאם.

 

מתחילים לעבוד – פרסום עצמי

ולסיום, כמה טיפים שיעזרו לך למצוא עבודה בראשית דרכך בתור מטפלת. הורים רבים "מחזיקים" מטפלות שהם בוטחים בהן, והן משיגות עבודה בעיקר באמצעות המלצות מפה לאוזן. אך כדי להיכנס לתחום עליך לפרסם את עצמך באופן אקטיבי, למשל על ידי תליית מודעות ליד גני שעשועים ומקומות דומים בהם מסתובבים הורים עם ילדיהם.

אפשרות נוספת לפרסום עצמי היא פניה לרשת האינטרנט. ישנן מטפלות אשר מחזיקות אתרים אישיים או בלוגים, וניתן להשתמש גם בפייסבוק כדי להציג את עצמך בתור מטפלת שמחפשת עבודה. בנוסף לכך תוכלי להירשם לאתרים שמרכזים רשימות של מטפלות מהן יכולים הורים לבחור את המטפלת המתאימה להם ביותר.