כיצד טסים עם תינוקכם

טיסה בפעם הראשונה יחד עם תינוקכם

מאת: טלטוס


אז לאן טסים יחד עם התינוק?
לקחנו את סוכנות הנסיעות טלטוס שתעזור לנו להמליץ לכם איך טסים ביחד עם התינוק ולאן?
כשאתם טסים בתחילה יחד עם תינוקכם אתם בטח רוצים להישאר די קרוב לבית בחודשים הראשונים לאחר הלידה. בין האכלה החלפת החיתול, תינוק חדש דורש תשומת לב כמעט ללא הפסקה, ואת הסיכון שהתינוק ידבק במשהו בעת נסיעה הוא גדול מדי. חוץ מזה, אתם בטח מותשים.
אבל תינוקות לא שבירים כמו שההורים חוששים לעתים. עד גיל 3 חודשים בערך, תינוקות הם מועמדים די טובים לנסיעות, כל עוד הנסיעה היא קצרה.
 
 

התינוק שלך כנראה פחות יפריע לכם במהלך הנסיעות עכשיו מאשר מאוחר יותר. הוא גם לא יכול לרוץ סביב עדיין ולהסתבך בצרות. אז ליהנות מהזמן הזה כי ברגע שהוא מתחיל התרוצצות הנסיעות הופכות לאתגר הרבה יותר גדול.
 

הנה כמה טיפים להתחלת החופשה:


בריאות ובטיחות במכונית:

תיקחו ערכת עזרה הראשונה עם הציוד שאתם תצטרכו להשתמש במקרה של בעיות רפואיות קלות בזמן על הכביש עם התינוק שלכם. אל תשכחו תרופות מרשם, גם אם התינוק שלכם זקוק להם רק מדי פעם. (זה תמיד כאשר אתם משאיר את התרופה לאסתמה בבית שלקטנה שלך יש התקף אסטמה בבית של סבתא.
מלאו את הגיליון עם המידע הבריאותי של התינוק שלכם, או שמרו אותו בטלפון החכם שלכם. אל תשכחו לכלול את שמות אנשי הקשר ומספרי טלפון של ספקי שירותי בריאות ורשימה של התרופות שהתינוק צריך. באופן זה, כל מה שצריך נמצא במקום אחד, אם  במקרה תצטרכו את זה.
קחו כובע כדי להצל על תינוקך מפני השמש במזג אוויר חם או לחמם אותו במזג אוויר הקריר.
קרם הגנה הוא חובה אם אתם תרצו לצאת החוצה לשמש,  לא משנה מה עונה. השתמש לפחות בקרם הגנה עם מקדם הגנה 30 הוא מומלץ מאוד, במיוחד עבור תינוקות בעלי עור בהיר. החל כמויות קטנות על הפנים וגב בתינוקות מתחת לגיל 6 חודשים. בתינוקות גדולים יותר, אתם יכולים להשתמש בו באופן חופשי בכל המקום בו עור חשוף. אם אתם משתמשים בקרם הגנת שהוא בעצם קרם  תרסיס, כדי להיות בטוח שלא לרסס אותו בפרצופו של תינוקכם. לרסס קצת על הידיים שלכם קודם  ואז למרוח בעדינות.

במכונית, התינוק שלכם תמיד צריך לרכב להיות במושב האחורי, במושב ליד הנהג צריך להיות המושב פונה אחורה אך לא במושב קדמי עם כרית אוויר של נוסע. אם המכונית שלך מצוידת בעוגנים עליונים ותחתונים למושב הבטיחות של תינוקך, באמצע המושב האחורי של המכונית הוא המקום הבטוח ביותר להתקנתו. בדקו את המדריך למושב הרכב לקבלת הוראות התקנה מדויקות, כי מושבי בטיחות הפונים אחורה ברוב לא משתמשים בעוגן העליון. לפני שאתם עוזבים חשוב לוודא  כי מושב המכונית מותקן כראוי וכי חגורות הבטיחות של המכונית מוצגות ברצף נכון. התאם את הרתמה כך שהוא קושר את תינוקך בנוחות ובבטחה.
מומלץ לקבל צילון לחלון הצד של המכונית – מומלץ על מנת לגונן על העיניים של תינוקך מפני השמש ולמנוע ממנו להיות לקבל מכת חום. הגנה מפני UV נחשבים לבטוחים יותר..
תמיד חשוב לשמור עליו בטוח ככל האפשר כאשר אתם לוקחים תחבורה ציבורית (כמו אוטובוס, רכבת או מונית) חשוב לדאוג כי יהיה שם מושב מתאים עבורו,  מושב המכונית יספק הגנה מסוימת גם כאשר אין חגורות בטיחות לרצועה הפנימית.
 

בריאות ובטיחות במטוס:

אם רכשת מושב במטוס לתינוק שלך יש לדאוג שיש עבורו מושב שעומד בתקן ה FAA שמאשר לתינוקך לשבת בו זה הוא הדרך הבטוחה ביותר לטוס עם תינוקך. אם עדיין לא קניתם כרטיס לתינוקכם, ייתכן שעדיין תוכלו להשתמש במושב הבטיחות הקיימים במטוס אם יש מושבים ריקים עדיין. מומלץ תמיד להתייעץ במקרים כאלה עם חברת התעופה מבעוד מועד.
אם אתם חוששים כי  האוזניים של תינוקכם כנראה יכאבו משינויים בלחץ אוויר בעת ההמראה והנחיתה, היינו ממליצים לעודד אותו לינוק או לקחת בקבוק, מוצץ, או סתם כוס עם קש. אם הוא קשור למושב המטוס תנו לו משהו למצוץ במושב, בזמן ההמראה או הנחיתה אל תוציאו אותו כדי להניק אותו. זה בטוח ביותר עבור שניכם.
קחו בחשבון שלא כל התינוקות סובלים מכאב אוזניים בזמן ההמראה או הנחיתה - אין הנחיות רפואיות מוצקות בנושא, עדיף פשוט להשתמש בשיקול הדעת שלכם. אם תינוקכם ישן שנת ישרים, תעזבו אותו והוא עלול לעבור את ההמראה או הנחיתה ללא כל בעיה. אם הוא יתעורר ומתחיל להראות כחוסר ישע, כנראה משהו מפריע לו.

אם אתם חוצים אזורי זמן וחוששים לשנות לוח הזמנים של התינוק ניתן לנקוט בכמה צעדים כדי להילחם בג'ט לג. נסו הסטת שעות השינה של תינוקך בימים שקדם לעזיבה שלכם ולחשוף אותו לאור שמש ברגע שאתם מגיע ליעד שלכם. ייתכן שאתם גם רוצים לשמור על אותו לוח הזמנים באזור הזמן החדש, אם זה עובד הכי טוב בשבילכם.
לא משנה מה תבחרו לעשות, תתכנו זאת מראש ועל תעמיסו על עצמם יותר מדי בימים הראשונים של הטיול.
אתה לא יכול לחזות כיצד שינוי קצב היום ישפיע על תינוקכם.
בכל מקרה אם אתם טסים בפעם הראשונה עם תינוקכם, אנחנו ממליצים להתייעץ עם סוכן הנסיעות או מישהו שעבר זאת בעבר כדי שתעברו את החופשה בהנאה.
יש להדגיש כי אין לייחס דבר לנאמר כאן שום פירוש אחר מלבד המלצתנו.
ותזכרו כי כשרוצים לטוס, טלטוס.
 
 
נא לא לייחס דבר למאמר זה מלבד המלצותינו בלבד, תמיד יש להתייעץ עם אנשים מוסמכים בנוסף למסמך זה.
 
 
אולי יעניין אותך לקרוא על: