דף הבית » סקירה » כסאות בטיחות מומלצים 2018 לרכב

כסאות בטיחות מומלצים 2018 לרכב

כסאות בטיחות מומלצים 2018 לרכב

אחד המוצרים החשובים ביותר שאנו יכולים לבחור עבור ילדינו הינו כסא בטיחות, כסא בטיחות ילווה את ילדנו מהרגע שנחליט להושיב אותו באחד כזה אם מדובר כבר מגיל לידה (0) ואם מדובר מגיל שנה, בשלב כזה או אחר נהיה חייבים לעבור לכסא בטיחות במידה ואנו ניקח את ילדנו ברכב.

לפני שנכין לכם את רשימת כסאות הבטיחות המומלצים לשנת 2018 נסביר לכם איך זה עובד מבחינת משקלים, יש בגדול 2 סוגים של כסאות בטיחות:

 1. כסא בטיחות המתאים מגיל 0 (לידה).
 2. כסא בטיחות המתאים ממשקל 9 ק"ג (גיל שנה).

יש כמובן עוד קבוצות אך אלו הקבוצות הבולטות, עיקר הכסאות המומלצים היום מתאימים כבר מגיל לידה, ההגדרה של גיל לידה אומרת את 2 הדברים הבאים:

 1. ניתן לקשור את כסא הבטיחות עם ונגד כיוון הנסיעה.
 2. כסא הבטיחות מתאים לתינוק כבר מיום היוולדו ואין צורך בסלקל בנוסף.

מבחינת בטיחות, על מנת למכור בארץ כסא בטיחות עליו להיות בעל תו תקן, עם זאת תו תקן במקרה זה הינו הרף הנמוך, כסאות בטיחות עוברים מבחנים רבים כמו מבחנים נגד פגיעות צד, מבחני ריסוק והיום חדש מבחנים גם נגד התהפתכות. חשוב להדגיש: לא כל כסא בטיחות עובר את הבחינות הללו.

להלן הרשמה  של כסאות בטיחות המומלצים לשנת 2018 על ידי המומחים של בייבי סתיו.

כסא בטיחות Evenflo דגם Symphony הינו ללא צל של ספק אחד הכסאות הטובים ביותר בעולם, חשוב להדגיש כסאות שהם עד משקל 50 ק"ג, לא נמדדים באותה קטגוריה כמו כסאות של עד 30 ק"ג, הם עוברים עוד מבחנים נוספים הכוללים מבחני בוסטרים, הכסא סימפוני קיבל את הצינוים הגבוהים ביותר של אתר הצרכנים Consuer Reports וקיבל את ההמלצה לקניה הטובה ע"י מכון לבטיחות הדרכים האמריקאים IIHS באופן כללי מדובר על סדרת כסאות כנראה מהטובות ביותר בעולם. הכסא נמצא חלק מהסדרה "הכסא היחיד שתצטרכו אי פעם" הוא מתאים כבר מגיל לידה ומטרתו לשמש אתכם עד לרגע בו הילד יישב בחופשיות ברכב כשהוא כבר בוגר. כמו כן ההיתרון בדגמים החדשים של Evenflo בכלל ובדגם Symphony בפרט זה שהם עברו לא רק מבחני ריסוק ופגיעות צד, הם גם עברו מבחני התהפתכות, כלומר חלילה בתאונה שהרכב יתהפך כסא זה הוכח שיגן על ילדכם טוב יותר מכסאות אחרים כמו כן כסא זה דורג ע"י מגזינים רבים בעולם ככסא הטוב ביותר בעולם, בכל מקרה אנו מבינים כן אכן מדובר בכסא איכותי מאוד שישרת אותנו שנים רבות

תוצאות מבחני הריסוק של אתר צרכנות Consumer Reports

 • מבחני ריסוק (הציון החשוב ביותר): הכי טוב
 • נוחות שימוש: טוב מאוד
 • קשירה אחורית: טוב מאוד
 • קשירה קדמית: מצויין
 • התאמה לבוסטר: טוב מאוד

\

לפרטים נוספים היכנסו לקישור הבא

כסא בטיחות Evenflo דגם Triumph דורג ככסא הנמכר ביתר בארה"ב בשנים שעברו. הכסא מתאים מגיל לידה (0) ועד 29.4 ק"ג (גיל 8 לערך) כלומר סביר להניח שתצטרכו לרכוש כאן בוסטר בכמה שקלים באיזשהו שלב אך לא בהכרח והוא כמובן מתאים כבר לעגינה נגד כיוון הנסיעה וגם עם. הכסא מתחבר Isofix ישירות לשלדת הרכב כמחייב התקן לבטיחות מקסימאלית . הכסא עבר גם הוא מבחנים פי 2 מדרישות התקן כך שעבר מבחנים מחמירים לפגיעות צד ומבחני ריסוק. ישנם בעצם נכון להיום 3 דגמים מרכזיים.

 • דגם LX  אשר מגיע עם הבדים הנושמים
 • דגם ProComfort - אשר מגיע עם הג'ל מטריקס מיוחד שלילד תמיד נעים, אף עם לא חם ואף פעם לא קר - מונע הזעה.
 • דגם Platinum כולל מבחנים נגד התהפכות - שוב אותו הג'ל רק כסא שעבר אקסטרה מבחנים, גם פגיעות צד, גם מבחני ריסוק וגם מבחנים נגד התהפכות מה שעושה את הכסא הזה לבטיחותי במיוחד.

חשוב לציין שמדובר על כסא גדול מאוד, מפנק מאוד ויש כאלה שלא קוראים לו כסא בטיחות אלה כורסת בטיחות והוא ללא ספק הדגם הנמכר ביותר של Evenflo בארץ ובעולם.

מבחינת תוצאות של מכון הבחינה האמריקאי הכסא קיבל את התוצאות הבאות:

 1. הסברים על התוויות: 2 כוכבים.
 2. הוראות התקנה: 5 כוכבים.
 3. אבטחת הילד: 4 כוכבים.
 4. נוחות התקנה: 1 כוכבים.
 5. סה"כ התרשמות: 3 כוכבים.
 6. תוצאות מבחני ריסוק: BEST - הרמה הגבוה ביותר.
 7. הכסא עבר מבחנים ואישורים של איגוד התעופה והינו מאושר לשימוש במטוס (הבדיקה היקרה ביותר שניתן לערוך באמצעות תשלום)

לפרטים ורכישה היכנסו לקישור הבא

כסא בטיחות צ'יקו Nextif IXהוא ללא ספק הצלחה מסחררת בארץ ובעולם, מדובר על אחד הכסאות המומלצים ביותר שישנם, יתרון הכסא זה עם מספר מצבי השכיבה הרבים שלו (9 מצבי שכיבה), הכסא מתאים מגיל לידה ועד 30 ק"ג (גיל 8), ייתרון נוסף של הכסא זה הראש המתכוונן שלו כך שהוא מתאים גם לילדים גבוהים ונמוכים. מה שמיוחד בכמות המצבים הרבה זה כאשר שמים את הכסא במושב לפעמים יש במושב בחלק של הרגלים שיפוע קל כלפי מעלה (במושב הרכב) המשחק בזוויות מאפשר לשים את הילד בזווית הנכונה ביותר כה שהוא לא ירגיש את הזווית ותמיד יהיה לו נוח ונעים בניגוד לכסאות אחרים שתצטרכו ליישר את בסיס הכסא באמצעות כרית, שמיכה או אביזר אילטור אחר. 

מבחינת תוצאות של מכון הבחינה האמריקאי הכסא קיבל את התוצאות הבאות:

 • הסברים על התוויות: 4 כוכבים.

 • הוראות התקנה: 5 כוכבים.

 • אבטחת הילד: 4 כוכבים.

 • נוחות התקנה: 4 כוכבים.

 • סה"כ התרשמות: 4 כוכבים.

 • תוצאות מבחני ריסוק: BEST - הרמה הגבוה ביותר.

 • כסא בטיחות Chicco Nextfit קיבל את הציון "Best" במבחני הריסוק של אתר Consumer Reports, עם זאת חשוב להדגיש כי Chicco Nextfit IX עדיין לא עבר את הבחינות ואנו מסתמכים על הדגם הקודם (31/1/18).

לפרטים ורכישה היכנסו לקישור הבא

בשנת 2016 החלה חברת נונה ההולנדית לעשות עלייה לארץ ובעולם עם כסאות בטיחות, הכסאות עוד בתחילת דרכם אך חברת נונה ההולנדית ידועה כאחת החברות האיכותיות ביותר בעולם שיוצרת מוצרים מדהימים (לדוגמת מיטת הנסיעות המתקפלת שלהם שנחשבת למיטת הנסיעות הטובה ביותר).  כסא הבטיחות נונה מתאים מגיל לידה (0) ועד 29.4 ק"ג (גיל 8) כלומר ניתן לקשור אותו עם ונגד כיוון הנסיעה והוא ישמש אתכם ככל הנראה עד לשלבים המאוחרים ביותר. אחד הדברים במיוחדים ביותר בכסא זה אופן הקשירה של הכסא זה האפשרות לקשור אותו בעגינה כפולה גם Isofix וגם עם רצועות הרכב מה שמונע מהכסא את האופציה לזוז אפילו מהרכב, חזק במיוחד. הכסא עצמו מגיע לראשונה גם עם מדרך רגליים אשר לא רק מאפשר לילדכם מקום להניח את הרגליים אלא גם מאפשר לשמור על רווח אופטימאלי במצב שהכסא מונח נגד כיוון הנסיעה. כמו כן לשינוי מצבים בקלות פשוט לוחצים בצד הכסא על המצב שאליו אנו רוצים להגיע והוא פשוט מכוונים למצב שאליו רוצים להגיע בקלות מאוד. הריפוד של הכסא איכותי מאוד ונעים מאוד לילד והבדים הינם בדים נושמים. 

חשוב לציין שבחו"ל הכסא מתומר בכ-500 דולר (2000 שקל בערך) ובארץ המחיר שלו משמעותית זול יותר.

מבחינת תוצאות של מכון הבחינה האמריקאי הכסא קיבל את התוצאות הבאות:

 • הסברים על התוויות: 3 כוכבים.
 • הוראות התקנה: 4 כוכבים.
 • אבטחת הילד: 4 כוכבים.
 • נוחות התקנה: 4 כוכבים.
 • סה"כ התרשמות: 4 כוכבים.
 • הכסא עבר מבחנים ואישורים של איגוד התעופה והינו מאושר לשימוש במטוס (הבדיקה היקרה ביותר שניתן לערוך באמצעות תשלום)
   

לפרטים ורכישה היכנסו לקישור הבא

כמו כל הכסאות של חברת Evenflo גם הכסא הזה עומד בתקנים המחמירים ביותר והבדיקות שערך במבחני הריסוק הינם פי 2 מהדרישות, הכסא מתאים מגיל לידה (0) ועד משקל של 30 ק"ג, ניתן לקשור אותו עם ונגד כיוון הנסיעה והוא מתחבר Isofix ישירות לשלדת הרכב, יש לדעת משהו מאוד ברור על הכסא הזה, יש לו חסרון זה שהוא בעל 2 מצבים בלבד, שכיבה או ישיבה, אין מצבי ביניים אך מהצד השני הוא נחשב לאחד הכסאות הבטוחים ביותר מעולם מכיוון שאין לו בסיס נפרד ומדובר ביחידה אחת או בשפה המקצועית One Unit שמחוברת ישירת לרכב ושומרת על הילד בזמן הישיבה, רבים מדרגים את הכסא הזה בחמשת המקומות הראשונים של הכסאות הטובים בעולם ואנו נתנו לו את המקום הרביעי בהתייחס למחיר הזול באופן יחסי לשאר הכסאות והתמורה שמקבלים, ייתרון נוסף של הכסא הזה הוא שהוא אחד היחידים שגם קיבלו ציונים גבוהים במבחני הריסוק והוא גם צר מאוד, רק 47 ס"מ וניתן להכניס 3 כאלה בכמעט כל רכב סטנדרטי אז הוא מיועד לא רק אבל גם להורים עם 3 ילדים שמעוניינים להכניס 3 כסאות לרכב ולא מוכנים בשום פנים ואופן להתפשר על בטיחות.

מבחינת תוצאות של מכון הבחינה האמריקאי הכסא קיבל את התוצאות הבאות:

 • הסברים על התוויות: 2 כוכבים.
 • הוראות התקנה: 3 כוכבים.
 • אבטחת הילד: 2 כוכבים.
 • נוחות התקנה: 1 כוכבים.
 • סה"כ התרשמות: 2 כוכבים.
 • תוצאות מבחני ריסוק: BEST - הרמה הגבוה ביותר.
 • הכסא עבר מבחנים ואישורים של איגוד התעופה והינו מאושר לשימוש במטוס (הבדיקה היקרה ביותר שניתן לערוך באמצעות תשלום)

לפרטים ורכישה היכנסו לקישור הבא

כסא בטיחות סייבקס סירונה M הינו הכסא החדש והמהפכני ביותר מבית סייבקס הגרמנית, למען הגיולי הנאות זה הפעם הראשונה שסייבקס יוצאים עם כסא בטיחות בתקן של ארה"ב והחליטו אפילו לקרוא לו Sirona M USA, מהמשעות הינה שהוא יתבחר Isofix רצועות (Latch) ישירות לשלדת הרכב ויעמוד בתקנים האמריקאיים, הייתרון של זה הינו שתהיה לו חגירת כתפיים אשר יש בכסאות האמריקאיים ופחות באירופאיים, כלומר מדובר לא על הקשירה בין הרגליים אלא החג שמגן על בית החזה ומונע מפלג גופו של העליון ללכת קדימה במקרה של תאונה חזיתית או לחלופין פגיעה אחורית. הכסא עצמו מגיע עם 10 מצבי שכיבה / ישיבה. מתאים מגיל לידה ועד 30 ק"ג. הכסא מגיע עם טכנולוגיה חדישה SensorSafe אשר כוללת בדים רכים ומפנקים ובסדרה העתידית של תכלול גם מערכת התראות הכוללת חשש למקרה שהילד נשאר ברכב, דגם זה עדיין לא מאושר לשימוש בישראל (פברואר 2018) אך אנו מקווים שיאושר בקרוב והמערכת תדע להתריע לאדם קרוב במידה וילד נשאר ברכב כולל מיקום אחרון של הרכב ושליחת הקורדינטות של הרכב לפי ה GPS בכסא. לכסא עצמו 12 מצבי ראש משתנים על מנת להתאים את מרכז הראש בדיוק לאמצע ולהגן על הילד במקרה של תאונת צד וניתן לקשור אותו עם Isofix או באמצעות רצועות הבטיחות. חשוב להדגיש שמדובר בכסא חדש מאוד והוא עדיין לא עבר את מבחני הריסוק של אתרים חיצוניים כמו Consumer Reports אך הוא עבר את כל המבחנים המחמירים של חברת סייבקס שנחשבת לאחת החברות הבטוחות בעולם.

לפרטים ורכישה היכנסו לקישור הבא

מדובר על כסא בטיחות בעל רמה וגימור איכותיים מאוד, חברת Joie שעשתה עלייה מדהימה לארץ בכל הקשור לעגלות וטיולונים נכנסת חזק בשנת 2017 גם עם כסאות הבטיחות. חברת Joie האנגלית ידועה כחברה הזוכה בפרסי עיצוב יוקרתיים במוצריהם ובינהם גם כסא הבטיחות שזכה בפרס. כסא הבטיחת מתאים מגיל לידה (0) ועד 36 ק"ג, הכסא  יכול להיקשר עם ונגד כיוון הנסיעה ועבר מבחני ריסוק ופגיעות צד. בניגוד לשאר הכסאות שכתבנו עליהם פה, הכסא הזה מתחבר Isofix בתקן אירופאי (ברזלים) אך ורק עם כיוון הנסיעה הכסא עצמו מרופד מאוד ובעל ראש מתכוון למספר גבהים כך שהוא שומר את ראש הילד תמיד במרכז במקרה של תאונה ומאפשר הגנה מצויינת על הצוואר כשחלילה ישנה פגיעת צד. הכסא עצמו נשכב ומתאים לתפקד כ"סלקל" עם זווית של 45 מעלות לנוחות מקסימאלית עבור התינוק. 

הכסא הינו כסא אירופאי ולא אמריקאי ולכן לא עבר את הבחינות האמריקאיות אך עבר מבחני ריסוק ופגיעות צד.

לפרטים ורכישה היכנסו לקישור הבא

כסא בטיחות Tilt מבית Joie הינו כסא המתאים מגיל לידה (0) ועד 18 ק"ג - כלומר ניתן לקשור את הכסא נגד כיוון הנסיעה ועם כיוון הנסיעה עד בערך גיל 5. הכסא בעל תו תקן ישראלי, אירופאי ובמחיר נוח המתאים לכל כיס תשיגו לעצמכם כסא נוח, איכותי שיחזיק לכם שנים רבות. אחד היתרונות הנוספים של הכסא זה שהוא כסא צר במיוחד המתאים למצב בו צריך לשים 3 כסאות מאחורה, יש לא מעט כסאות ענקיים שלהכניס 3 כסאות בטיחות במושב האחורי זה משימה בלתי אפשרית, רוחב הכסא הזה הינו 42 ס"מ בלבד - לעומת 50 ס"מ ומעלה של כסאות אחרים בממוצע מה שמאפשר לכם קשירה קלה מאוד של הכסא לרכב. הכסא נקשר באמצעות רצועות הרכב בלבד ומתאים לכל כלי הרכב הקיימים.  עם ריפוד נעים מאוד וארבעה מצבי שכיבה ישיבה.

לפרטים נוספים והרכישה היכנסו לקישור הבא

מדובר בכסא הטוב בעל תו תקן ישראלי ואירופאי המתאים מגיל לידה ועד 25 ק"ג מה שאומר שהכסא יכול להיקשר עם ונגד כיוון הנסיעה וישמש אתכם בערך עד גיל 7. כסא הבטיחות מגיע עם בדים נושמים היורדים לכביסה. הבדים נעימים במיוחד, בניגוד להרבה מאוד כסאות זולים הדורשים שינוי מצבים ב - 2 ידיים או עם הסתבכויות כאלה ואחרות, את הכסא הזה נשכיב כמו הכסאות המפוארים, ביד אחת בלבד נעבור ממצב ישיבה לשכיבה (כמו הכסאות שקראתם מעלה). כסא הבטיחות מגיע במגוון צבעים וישמש אתכם נאמנה בתקופת השימוש. חברת אינפנטי עצמה מוציאה לאחרונה מוצרים באיכות גבוה והיא בהחלט מנסה לעבור לליגה של הגדולים והחברות היוקרתיות במחירים המתאימים לכל כיס.

לפרטים ורכישה היכנסו לקישור הבא

 

למען הסר ספק, חשוב לציין שמדובר בהמלצתינו בלבד ותמיד אנו ממליצים לפני שאנחנו ניגשים לרכישה של כסא בטיחות לקרוא היטב באתרים הבינלאומיים אודות המוצרים המעניינים אתכם, המוכרים בחנות לא תמיד מנוסים ויודעים היטב את מה שאנחנו צריכים ואין כמו לקרוא ממידע אמין ונתוני יצרן.

בבייבי סתיו אנו עושים את מירב המאמצים לספק לכם ההורים את כסאות הבטיחות במחירים הטובים ביותר בישראל תוך התחשבות בבטיחות מקסימאלית, אנחנו לא מסכימים למכור כל כסא בטיחות שקיים בשוק ואנו מתעקשים לחפש לכם ההורים את הכסאות הטובים ביותר במחיר הזול בישראל.

תוכן ההודעה:
 • סלקל או כיסא בטיחות
  • סלקל או כיסא בטיחות
  אולי יעניין אותך
  לכל המאמרים
  מחבר הבלוג
  אוהד גולוב
  מחבר הבלוג:
  אוהד גולוב

  מנכ"ל חברת בייבי סתיו, האתר המוביל למוצרי תינוקות בישראל ויועץ מוסמך להתקנת מושבי בטיחות לילדים מטעם ארגון SafeKids העולמי.

  כמו כן משמש אוהד כמנהל כנס היזמות והחדשנות של אוניברסיטת תל אביב, Tau Innovation ומרצה מטעמם ברחבי העולם על חדשנות ויזמות.