כסא בטיחות יד 2- בעד ונגד

כל אחד מאיתנו מחויב לרכוש כסא בטיחות עבור התינוק החדש.
כסא בטיחות זה חייב להבטיח הגנה מקסימאלית לתינוק בעת הנסיעה ברכב, במצב של תאונה או במצבים של בלימת חירום. נכון להיום, ניתן לראות בלוחות המודעות מודעות רבות המציעות כסא בטיחות יד 2 לתינוק, במחירים אטרקטיביים. מאמר זה ידון ביתרונות וחסרונות של רכישת כסא בטיחות יד שנייה.
 

כסא בטיחות יד שנייה- אשליית העלות

כל אחד עמל על כל גרוש אותו הוא מרוויח ולכן חשוב לנו לבצע רכישה חכמה אשר תספק לנו מוצר איכותי במחיר אטרקטיבי. זווית ראיה זו הינה נכונה לגבי מוצרים מסוימים, אך כאשר מדובר במוצר, כמו למשל כסא בטיחות לתינוק שלכם, אינכם יכולים לוודא במאת האחוזים כי כסא בטיחות משומש יעניק לתינוק שלכם הגנה מקסימאלית.
  • תווי תקן- אחד הדברים החשובים ביותר בעת רכישת כסא בטיחות הוא לוודא כי הוא יהיה בעל תו תקן מחמיר אמריקאי או אירופאי המבטיח כי הכסא במצב תקין. תו תקן זה ניתן רק לאחר בדיקות קפדניות המאשרות כי הכסא לא ספג חבלה, אין בו פגמים וכי הוא לא בלוי. פרוצדורה זו אינה יכולה להיעשות אם מדובר בכסא בו השתמשו בעבר. השורה התחתונה היא כי אין שום דרך להבטיח כי הכסא אכן בטיחותי אם הוא אינו יד ראשונה.
  • גילאים- חשוב לדעת כי כסא לתינוק נחשב כבטיחותי רק לחמש או שש שנים וקרוב לוודאי כי האנשים המציעים אותו בלוח יד שנייה עושים זאת רק לאחר שהוא שימש את התינוק שלהם במשך כמה שנים. דבר אשר הופך חלק מפרק הזמן בו תשתמשו בכסא זה ללא בטיחותי. לכן, משתלם להוציא עוד כמה גרושים ולדעת כי הכסא אותו אתם רוכשים בטיחותי לתינוק שלכם.
  • סל קל או כסא בטיחות- אמנם תוכלו לרכוש סל קל לתינוק, אך יש לקחת בחשבון כי הוא יוכל לשמש אתכם רק עד אשר התינוק יהיה בן שנה או עד 9 קילוגרמים ולכן עדיף לכם לקנות כבר מההתחלה כסא בטיחות ולא סל קל.
 

פרמטרים לבחירת כסא בטיחות לתינוק

בחירת כסא בטיחות צריכה להיעשות תוך התחשב בפרמטרים רבים. דבר זה קשה מאוד לעשות אם בכלל כאשר אתם מחליטים לרכוש כסא יד שנייה.
הפרמטרים אשר תצטרכו לקחת בחשבון כאשר אתם רוכשים כסא לתינוק הם: גיל הילד, המשקל של התינוק או הילד וכן הגובה שלו.
לסיכום, בכל הקשור אל כסא בטיחות לילדכם, ההמלצה היא לא להסתכן ולרכוש כסא יד שנייה בעלות זולה יותר, אלא לרכוש כסא בטיחות חדש המתאים בצורה מיטבית לילדכם, גם אם מדובר במחיר גבוה יותר מאשר זה המוצע במודעות יד שנייה.
 
אולי יעניין אותך לקרוא על: