למה הפכו שערי בטיחות להיות פופולריים כל כך בשנים האחרונות?

יותר ויותר אנשים הן במדינת ישראל והן בעולם כולו משלבים שערי בטיחות באיזורים שונים ברחבי הבית שלהם. ההבנה שהילדים הקטנים יכולים להגיע למקומות בלתי רצויים בצורה מאוד קלה ונגישה היא הבנה מבהילה, שגרמה לאותם אנשים לעשות צעד ולמנוע מהילדים שלהם לעמוד אל מול סכנות חיים ממשיות. אז איך כל זה קורה ואיך נוצר מצב ששערי בטיחות הפכו להיות פופולריים כל כך בשנים האחרונות? הנה התשובות שחשוב ומעניין לדעת גם למען הבטיחות של הילדים שלכם.

למה לעמוד בפני סכנות לא נחוצות?

ככל שהעולם הלך והתפתח, כך הוא הפך להיות גם יותר מסוכן. לצורך הדוגמה, פיתוח של מגוון מכשירי חשמל, סכינים מיוחדות ועוד הפכו אמנם את המטבח למקום מאוד אטרקטיבי לבישולים, אבל במקביל גם מאוד מסוכן עבור ילדים. שערי בטיחות נכנסים לתמונה בדיוק בנקודה הזו, שעומדת בדיוק על הגבול הדק בין אטרקטיביות לסכנה.

עבורכם כאנשים מבוגרים ברור לחלוטין שנגיעה בסכין חדה היא מסוכנת, אולם הילדים הקטנטנים שלכם ממש לא מבינים את זה באותה הצורה, ודווקא נמשכים לגעת בכמה שיותר דברים, כולל הסכין. ברגע שאתם מציבים שערי בטיחות בכניסה למטבח אתם דואגים לזה שהילדים שלכם לא יכנסו לאיזור המטבח, ובהתאם לא יגיעו לשום סכין.

באילו עוד מקומות ניתן להציב את שערי הבטיחות?

מלבד איזור המטבח, שערי בטיחות יכולים להיות מוצבים בעוד איזורים ברחבי הבית. אם יש לכם גג, תוכלו תמיד להציב שערי בטיחות בכניסה וביציאה מגרם המדרגות, על מנת למנוע טיפוסים ונפילות של הילדים. גם חדר האמבטיה עלול להיות מסוכן לכניסה עצמאית של הילדים, ולכן גם בפתחו ניתן להציב את השערים. אם הילדים שלכם עוד ממש קטנטנים ורק מתחילים לזחול, תוכלו כמובן להציב שערי בטיחות כגידור לאיזור המשחקים שלהם, כדי שיוכלו לשחק מבלי החשש שיצאו מהמתחם לאיזור שעלול להוות עבורם סכנה.

אנחנו בבייבי סתיו נשמח להמליץ לכם על שערי בטיחות שונים לפי הצרכים האישיים שלכם, אז צרו איתנו קשר ונעמוד לרשותכם בכל שאלה, עזרה או ייעוץ!