מדוע כדאי להשתמש בכסאות בטיחות לתינוקות?

כיסא בטיחות לילדים הוא מתקן המשמש לאבטחת ילד ברכב. מטרת המושב היא להגן על הילד מפני פציעה ומוות במקרה של תאונה. זה יכול לשמש לילדים מלידה עד גיל 12.

הסוג הנפוץ ביותר של כיסא בטיחות לילדים הוא כיסא בטיחות, אשר מורכב בדרך כלל מבסיס, המתחבר למושב הרכב, ורצועות המחברים את הבסיס לחלק האחורי או התחתון של מושב הבטיחות של הילד. 

בכל הנוגע להתקנת כסא הבטיחות לתינוק, חשוב להקפיד על התקנתו בצורה נכונה ומאובטחת. כיסאות בטיחות לתינוקות נדרשים על פי חוק ברוב המדינות, לכן חשוב להשתמש בכסא בכל פעם שאתם נוסעים עם ילדכם. הם יכולים להפחית את הסיכון לפציעה ומוות בשיעור של עד 71%.

המינהל הלאומי לבטיחות בדרכים ממליץ להורים להחזיק את ילדיהם במושב הפונה לאחור עד שהם מגיעים לגיל שנתיים או משקלם יותר מ-20 פאונד או כ-10 קילו. עם זאת, הורים רבים מחליפים את תינוקם למושב הפונה קדימה לאחר גיל 18 חודשים, כי זה יותר קל להם ולתינוק שלהם.

חשיבות השימוש בכסא בטיחות לתינוקות

כיסאות בטיחות לילדים הם חובה לכל הורה. הם שומרים על ילדים בטוחים בזמן שהם נוסעים במכונית. השימוש במושב הבטיחות לילדים הוא חובה במדינות רבות. במקומות מסוימים, אסור להסיע ילדים מתחת לגיל 12 ללא מושב הגבהה או מערכת ריסון לילדים.

יש להשתמש בכסאות בטיחות לתינוקות עד שהם גדולים מספיק כדי שהמשקל שלהם לא יחרוג ממגבלת המשקל עבור סוג מסוים של מושב רכב. זה קורה בדרך כלל בגיל 4-5 שנים.

היתרון העיקרי בשימוש בכסאות בטיחות לתינוקות הוא שהוא מפחית את הסיכון לפציעה או מוות ב-71%. כמו כן, הוא מגן על ילדים מפני כריות אוויר בזמן תאונה ומסייע להם להישאר בחלל משלהם בתוך הרכב. לכן, אנו יכולים להסיק ששימוש בכסאות בטיחות לתינוקות חשוב מאוד להורים עם ילדים קטנים שנוסעים לעתים קרובות ברכב.

בטיחות ואבטחה הולכים יד ביד, ולכן כל כך חשוב לחגור את ילדיכם בכסא בטיחות. זו הדרך היעילה ביותר לשמור על בטיחותם על הכביש. תאונת דרכים יכולה לקרות בכל עת, אך עם כיסא בטיחות, ילדכם יהיה בטוח.