עיצוב חדרי תינוקות

 
 כל הורה מעוניין שהחדר החדש של התינוק שלו יהיה מעוצב בטוב טעם ויכיל את כל המוצרים ופרטי הריהוט הפונקציונאליים והאיכותיים ביותר אשר קיימים בשוק. הבעיה מתחילה בעובדה שפעמים רבות אין אנו יודעים מה הם אותם מוצרים החיוניים לחדר התינוק ובנוסף, אנו מוצאים עצמנו עסוקים בכל הקשור אל הלידה, דבר אשר מותיר לנו מעט זמן פנוי לעיצוב חדר התינוק.
מאמר זה יספק לכם טיפים אודות עיצוב נכון של חדר התינוק, דבר אשר יאפשר לכם חסכון רב בכל הקשור אל זמן וכסף ותוצאה של חדר תינוקות יפהפה ומאובזר למשעי.
 

ריהוט לתינוקות- העבר לעומת ההווה

אם בעבר, הורים הסתפקו ברכישת מיטת תינוק ומצאו כל מיני פתרונות להחתלת התינוק ועוד וזאת משום שהריהוט החדשני לתינוק היה לרוב בהתאמה אישית והעלות של הריהוט הייתה גבוהה, כיום יצרניות הריהוט לחדרי הילדים והתינוקות מציעות היצע נרחב ועשיר של רהיטים פונקציונאליים בעיצוב מיוחד לחדר התינוק בטווח מחירים רחב.
כיום, תוכלו להתרשם מסטים שונים לעיצוב חדרי תינוקות הכוללים מיטת תינוק, שידת החתלה וריהוט נוסף העשוי ממגוון חומרים איכותיים, צבעים אטרקטיביים וצורות מעניינות אשר יהפכו את החדר התינוק למקום קסום.
 

הכל בחבילה אחת- עיצוב חדר התינוק

אמנם ריהוט הוא אחד הדברים החשובים בחדר התינוק, שכן הוא זה אשר משמש אותנו בצורה פונקציונאלית להשכבת התינוק במיטה נוחה,החתלת התינוק במקום מסודר בו מסודרים כל המשחות והבגדים של התינוק וכולי. אך הריהוט הוא רק חלק מהעיצוב הכולל של חדרי תינוקות.
יש לקחת בחשבון כי כאשר אתם מתחילים בתכנון חדר התינוקות יש לחשוב גם על צבע הקירות של החדר, המשחקים, המצעים, התאורה ועוד.
  • ריהוט לחדרי תינוקות- כאן מומלץ לחלק את הרכישה ואת חלל החדר לשניים: באזור אחד תמקמו את מיטת התינוק ואת כורסת ההנקה. באזור השני תמקמו את שידת ההחתלה ואת ארון הבגדים והמשחקים. חשוב מאוד לוודא כי כל הריהוט אותו אתם קונים יהיו בהתאם לתו תקן ישראלי. בנוסף, חשוב מאוד לבחור בריהוט הצבוע בצבעים נעימים ורגועים (צבעי פסטל) על מנת שהתינוק ירגיש כי רגוע ושליו בחממה שלו.
  • תאורה- חשוב שהתאורה לחדר הילדים תהיה חלשה ולא חזקה או בוהקת מדי.
  • ההמלצה היא לרכוש מנורת לילה עם עיטורים המשמיעה מנגינות רגועות אותם תוכלו להשמיע לתינוק בעת ההנקה ובזמן בו אתם משכיבים אותו לישון ומנורה במרכז החדר על התקרה אשר ניתן לעמעם ולכוון את רמת האור בהתאם לצרכים שלכם.
  • צבע החדר ועוד-צבעי פסטל רכים על בסיס מים (חשוב לוודא כי הצבעים אינם רעילים). בנוסף, תוכלו להוסיף מדבקות מיוחדות המתאימות לתקרה או לקיר בדמות חיות ופרחים.
  • טקסטיל- כאן חשוב לבצע בחירה בהתאם לריהוט ולצבעים אשר בחרתם לחדר. שימו לב, הכריות, המצעים, הריפוד והתמונות אשר תבחרו לחדר יעניקו לו את אופיו הסגנוני המיוחד.