איך לבחור טיולון?

התינוק גדל ואפשר לנשום, אפשר לצאת לטייל.

טיולון הוא האמצעי הנוח והיעיל ביותר להתנייד עמו בעיר ובכפר, על המדרכות העירוניות ובין השבילים בקיבוץ. טיולונים נוחים לנשיאה ולנסיעה, מתקפלים, מתניידים ללא קושי. הם קלים ופשוטים לתפעול. טיולונים לא נועדו לשהייה ממושכת של התינוק. הם לא מיועדים לשכיבה ולשינה.

 

חשוב לדעת, כי טיולונים נחלקים לשני סוגים עיקריים:

  1. טיולון קלאסי – המעניק תמיכה יציבה לגב.
  2. טיולון המכונה 'מטרייה' שאינו מעניק תמיכה מלאה ויציבה, היות שהוא עשוי יריעה מבד שאותה מלבישים על השלדה והיא מתקמרת סביב הגב של התינוק. סוג זה תופס מקום זניח וניתן להניחו מתחת למושב המכונית.

 

למי מתאים הטיולון?

טיולונים מתאימים לתינוקות מגיל חצי שנה. הוא אינו מומלץ לתינוקות שזה עתה נולדו. הוא מפתה זוגות צעירים בשל מחירו הזול-ביחס, קלות התפעול, משקלו הנמוך, מתאים לנשיאה במיוחד למי שנדרשים לעלות ולרדת לעתים תכופות במדרגות מהקומה הגבוהה  ליציאה והפוך.

לפני בחירה בטיולון בדקו היטב את גלגלי הדגם המסוים שאותו אתם מעדיפים. גלגלי גומי קטנים יתקשו לשאת את משקל התינוק, קל וחומר כשהוא ישתרע בתנוחה של חצי שכיבה.

שיקולים נוספים הרלוונטיים לבחירה הם: מחירו של הטיולון, נפח שיאפשר הכנסתו לתא המטען של המכונית, טיב הבד וחוזקו, האם ניתן לשנות את הזווית ואת המנחים השונים של הטיולון.

על מרכיב אחד אסור לכם לוותר ואסור לכם להתפשר עליו- הבטיחות.  


לא מומלץ לבחור טיולון שאינו עומד בתו התקן הישראלי לעגלות ילדים, המחייב הימצאות בלמים בשני הגלגלים המצויים על אותו ציר נסיעה- קדמי ואחורי ובלמי זעזועים לפחות בשני הגלגלים האחוריים, חגורת בטיחות הכוללת לא פחות מחמש נקודות עיגון, התקן בטיחות המונע היתכנות של קיפול בלתי מכוון כלומר מעין קריסה של העגלה למצב מקופל כשהתינוק, חלילה, בתוך הטיולון. משענת הגב חייבת להיות קשיחה.

על מנת לוודא כי אתם בוחרים טיולון טוב מספיק, חשוב להתייעץ עם נציגי שירות של המקום שבו אתם רוכשים, להתייעץ עם חברות ולקבל מידע רב ככל שניתן על אודות סוגים שונים של טיולונים. המחיר הוא ודאי גורם שיש להתחשב בו אבל בשום פנים על תתפשרו  אף לא על אחד ממרכיבי הבטיחות החיוניים.

 

כמה טיפים חשובים לבחירת טיולון

  1. שימו לב שעל שלדת הטיולון יצוין שם היצרן או היבואן. שימו לב לכמה זמן תקפה האחריות .
  2. ככלל- העדיפו טיולונים עם גלגלים גדולים, כך יהיה לכם קל יותר לעלות מהכביש למדרכה.
  3. שקללו אל השיקולים הרלוונטיים והחשובים גם את מידת ההתאמה האישית לאופן השימוש שלכם בטיולון. חשבו היכן היא תאוחסן- בבית, במחסן, בחדר המדרגות או תיוותר בתא המטען של המכונית; האם הטיולון מיועד בעיקר להליכה עם התינוק ל"סידורים"  בשמש או לטיול בקניון מוצל.
  4. בשורה התחתונה: פקחו שבע עיניים (מומלץ לפקוח שבעים ושבע!) על התינוק בכל רגע. היו ערניים ודרוכים להגיב לכל שינוי פתאומי במנח התינוק או במצב הטיולון. אין סיבה ואין הצדקה להיות חרדתיים ולהימנע כליל מעריכת טיולים קצרים על טיולון כשבתוכו תינוק אבל זהירות – מתחייבת.

אולי יעניין אותך לקרוא על:

טיולונים