בחירת לול לתינוק

מה צריך לדעת כשקונים לול לתינוק

ללול לתינוק ישנן מטרות רבות החל מהשכבת התינוק לתנומה ועד לאפשרות להשאיר אותו במתחם מוגן ובטיחותי וליהנות מידיים פנויות. הפופולריות הרבה הפכה את הלול למוצר מבוקש ואת ההיצע לרחב. לכן אם ברצונכם לבחור את הלול המתאים כדאי שתיעזרו במידע ובטיפים הבאים.


ללול לתינוק ישנם יתרונות ושימושים רבים ובעזרתו תינוקות יכולים לנוח או לחקור את העולם בסביבה כמה שיותר בטוחה ומוגנת. מדובר במוצר מאוד ורסטילי ולכן גם פופולרי כאשר כיום ישנם אף דגמים ניידים אותם תוכלו לקחת אתכם לכל מקום כתחליף לעריסה או למיטת התינוק. מלבד שינה, תינוקות ופעוטות יכולים להעביר את זמנם במשחק בתוך הלול, במקרה ואינכם רוצים להשאיר אותם על הרצפה מכל סיבה שהיא או אף במקרים וברצונכם להתפנות לכמה דקות ויותר כדי לעשות דברים אחרים.

 

לפני שבוחרים, קצת ידע כללי

מכיוון שמוצר זה הנו מאוד מגוון ומציע קשת רחבה של אפשרויות להורים, הביקוש לו הנו רב. עובדה זו יכולה להפוך את הבחירה למעט מבלבלת ולכן יש להיצמד לטיפים וקריטריונים נבחרים אשר יסייעו לכם להגיע לבחירות הנכונות ביותר. אולם רגע לפני שאתם ממהרים להחליט הנה כמה פרטים שכדאי שתדעו: בשוק כיום קיימים שלושה סוגים עיקריים של לולים והם: לול פלסטיק, לול עץ ולול קמפינג, רובם מגיעים בגודל סטנדרטי של 100/80 ס"מ. דבר נוסף ולא פחות חשוב הוא נושא התקן. יש לבדוק כי ללול יש תו תקן ישראלי.

 

לול עץ – מאפיינים

כאשר בוחרים לול, יש לבדוק מהם היתרונות והחסרונות העולים מן השימוש. ללול מעץ ישנם כמה וכמה יתרונות: הבולט ביניהם הוא העובדה כי לול עץ נחשב לעמיד, חזק, יציב ובטיחותי לעומת סוגים אחרים. כמו כן רגליו של הלול הנן עבות יותר, מה שמקטין את הסיכון לשברים באזור הגלגלים והוא מתאים בעיקר לשימוש ביתי. למרות כל היתרונות אי אפשר להתעלם מכך שיש גם חסרונות: לול עץ הנו מסיבי וכבד יותר מהאחרים, הוא תופס מקום גדול יותר בחלל, מסורבל ואינו ניתן לקיפול או אחסון. בנוסף היות ומדובר בחומר גלם נוקשה, כל נפילה או מעידה של התינוק עשויה להסתיים במכה חזקה, לכן מומלץ לרכוש עם הלול דפנות מרופדות שימנעו פגיעה.

לול עץ לתינוק - בייבי סתיו מוצרי תינוקות

 

לול פלסטיק – מאפיינים

אפשרות נוספת היא לול פלסטיק אשר בדומה ללול מעץ, נחשב גם הוא ליציב ובטיחותי. אולם לעומתו, לול פלסטיק הנו הרבה פחות כבד ומסורבל וניתן לשנע אותו בבית ביתר קלות. היות ומדובר בחומר גלם פחות נוקשה, היה והתינוק נפל המכה מדפנות הלול תהיה הרבה פחות חזקה במידה משמעותית. כמובן שגם ללול פלסטיק ישנם חסרונות ולאלו המתלבטים כדאי לקחת בחשבון את העובדה שהוא פחות אקולוגי מלול עץ. למרות משקלו הקל יחסית, גם הוא תופס מקום בחלל כאשר נמצא בשימוש וכן בעת הקיפול או האחסון. לכן לול זה מתאים בעיקר לאלו המחפשים שימוש ביתי, שכן אין מדובר בלול מתקפל שניתן לשנע אותו ממקום למקום בקלות.

לול פלסטיק לתינוק - בייבי סתיו מוצרי תינוקות

 

לול קמפינג – מאפיינים

מלבד לולים נייחים בשוק קיימים גם פתרונות יותר ניידים כמו לול הקמפינג. לול זה קל ונוח לקיפול ולכן הוא מתאים מאוד לנשיאה ואינו תופס מקום רב אחסון. הוא שוקל בין חמישה לשישה ק"ג והוא מהווה את הפתרון המושלם עבור מי שזקוק לפתרון לינה בתוך הבית או נחוצה לו, כאשר נמצא בקמפינג או מתארח אצל בני משפחה או חברים. עיצובו של הלול כולל שלדת מתכת ודפנות צפופות מרשת דרכן התינוק יכול לראות אתכם בכל רגע נתון וישנם אף דגמים שכוללים תא מיוחד לאחסון. למרות שיתרונותיו רבים אל תטעו, לדגם זה יש גם חסרונות, העיקרי ביניהם הוא המנגנון שלו אשר עשוי להתקלקל במהירות לעומת הלולים האחרים.

 

אם ברצונכם למצוא את הלול המתאים ביותר לצרכים ולדרישות שלכם, מומלץ תמיד לפנות לקבלת ייעוץ מטעם מומחים בתחום אשר יוכלו לכוון אתכם אל עבר הבחירות הטובות והנכונות ביותר עבורכם.

אולי יעניין אותכם לקרוא על:

שערי בטיחות 

היה הראשון לרשום תגובה הוסף תגובה
תוכן ההודעה:
  לכל המאמרים
  מחבר הבלוג
  אוהד גולוב
  מחבר הבלוג:
  אוהד גולוב

  מנכ"ל חברת בייבי סתיו, האתר המוביל למוצרי תינוקות בישראל ויועץ מוסמך להתקנת מושבי בטיחות לילדים מטעם ארגון SafeKids העולמי.

  כמו כן משמש אוהד כמנהל כנס היזמות והחדשנות של אוניברסיטת תל אביב, Tau Innovation ומרצה מטעמם ברחבי העולם על חדשנות ויזמות.