בחירת מזרון לתינוק

איך לבחור נכון מזרון לתינוק?

מזרון לתינוק הוא אולי המוצר החשוב ביותר שאתם בוחרים עבור התינוק בהתחלה. מזרון לתינוק הוא המקום עליו יבלה האוצר שלכם אין ספור שעות בתחילת חייו, חלק גדול מהם ללא השגחתכם, כאשר אתם ישנים. ברכישה של מוצרי תינוקות תמיד יש לשים דגש על נושא הבטיחות - אבל במקרה של מזרן לתינוק, זה בערך הדגש היחיד. וכמובן, לבדוק שהמזרון מאים בגודלו אל מיטת תינוקות.

 

 
 
 • יש לבחור עבור התינוק מזרון בטיחותי, אורתופדי.
 • יש לוודא שהמזרון עומד בתקן 1548 של מכון התקנים או באישור מכון התקנים הישראלי, המגדיר קריטריונים של בטיחות מזרונים לתינוקות, שנוסחו ע"י מומחים מהארץ והעולם. אל תרכשו מזרון ללא אישור מתאים
 • מזרנים לתינוקות עשויים כך ששטחם העליון מכוסה בחומר הנקרא "פלציב", חומר דמוי ספוג דחוס במיוחד. רצוי לבחור מזרונים בהם הפלציב מודבק למזרן, ולא סתם מונח עליו - הדבר בטיחותי יותר.  ניתן להניח את המזרון כאשר הפלציב פונה כלפי מעלה ואז המזרון קשה יותר.
 • כמובן שיש לוודא שהמזרן חלק ושאין עליו בליטות או שריטות, שעלולות לפגוע בתינוק.

 

סוגי המזרונים לתינוקות הקיימים

 • מזרון לתינוק אטום - מדובר על מזרון המצפווה בשעוונית או ציפוי אוורירי, הציפוי אטום מצידיו ופונה אל לב המזרון.
 • מזרון לתינוק נושם - מזרון המצופה בחומר המאפשר לאוויר לעבור, ובכך עוזר במניעת הזעת התינוק ברגעים החמים
 • מזרון רשת - מזרון נושם ללא ליבה המרכבת מרשת.

איך מבדילים בין המזרונים

 • מכון התקנים מנחה את היצרנים או היבואנים לבצע בדיקת אטימות של המזרונים, יש לוודא כי הציפוי עשוי מבדים אשר אטומים לנוזלים וזאת כדי למנוע את החלחול של הנוזלים לליבת וספוג המזרון.
 • חשוב להדגיש כי מזרון נושם אך כזה האטום בחלקו הפנימי ולא בחלקו החיצוני
 • אין שום קשר בין אם אנחנו מצליחים לנשום לתוך המזרון אז המזרון נושם - זה לא קשור ולא רלוונטי, המנעו מטעויות נפוצות

 

מהי רמת הקשיחות של מזרון התינוק

כשא התינוק שוכב על הבטן, עלול להיווצר רגע שבוע איבי הנשימה שלו, כלומר האף והפה מכונים ע"ג המזרון, מה שיכול לגרום למצוקה של הנשימה ואף חלילה חנק, אין תקן שמגדיר מהי רמת הקשיחות ולכן התקינה הציגה בצורה ברורה עבור מזרוני תינוק מוקצפים דרישה לחומר קשה, כך שימנע שקיעה של התינוק במזרון ויגרום לחנק, ההמלצה היא לרכוש מזרון דו צדדי כאשר צד אחד קשה לשנה הראשונה ועוד צד אחד רך(טיפה יותר רך) לשנה השניה, כך שכשהוא מתהפך לא יווצר חנק חלילה מהרגע שהנחתם אותו על הגב והוא התהפך על בטנו.

מזרון דו צדדי

מזרון דו צדדי הוא מזרון כזה שבגיל שנה נעלם הצורך במשטח קשה ואפשר לעבור לצד הרך של המזרון, הייצרנים כמובן ענו על הדרישה והוציאו מזרונים בהתאם.

הבדלים בין מזרון תינוק נושם לבין מזרום תקני סטנדרטי

במקרה שהתינוק שוכב על הבטן, המזרונים הנושמים בישראל עדיין נמצאים קישחים יותר והם עשויים לשפר את פיזור הפחמן הדו חמצני במזרון כך שהוא יאפשר פיזור אוויר טוב יותר אל התינוק, דעו כי יש הבדלים בין המזרונים הנושמים, וחשוב לוודא מה המזרון הנושם אותו אתם מחפשים והטוב ביותר עבורכם, קחו בחשבון שהם עושיים מריפוד ליבה שונה, התנגדויות שונות למעבר האוויר חשוב לדעת כי רצות הפחמן הדו חמצני צריכה להיות נמוכה מ 2% בזמן הפיזור, ולא אנחנו לא מאמינים שאנחנו האנשים הפשוטים יכולים לוודא את זה אך תמיד אפשר לשאול את היצרן ולוודא, המזרונים אשר מאושרים לשימוש עומדים באישורים הנ"ל.

 

 

נא לא לייחס דבר למאמר זה מלבד המלצותינו בלבד, תמיד יש להתייעץ עם אנשים מוסמכים בנוסף למסמך זה.

אולי יעניין אותך לקרוא על:

מנשא לתינוק

 

היה הראשון לרשום תגובה הוסף תגובה
תוכן ההודעה:
  לכל המאמרים
  מחבר הבלוג
  אוהד גולוב
  מחבר הבלוג:
  אוהד גולוב

  מנכ"ל חברת בייבי סתיו, האתר המוביל למוצרי תינוקות בישראל ויועץ מוסמך להתקנת מושבי בטיחות לילדים מטעם ארגון SafeKids העולמי.

  כמו כן משמש אוהד כמנהל כנס היזמות והחדשנות של אוניברסיטת תל אביב, Tau Innovation ומרצה מטעמם ברחבי העולם על חדשנות ויזמות.