במה להתחשב כאשר הולכים לקנות חדר תינוקות?

במה להתחשב כאשר הולכים לקנות חדר תינוקות?

קניה ועיצוב של חדרי ילדים היא פעולה מורכבת הדורשת מחשבה והתחשבות בפרמטרים רבים. הורים רבים העומדים בפני קנייה של חדרי ילדים מוצאים עצמם מתלבטים בשאלות רבות העולות כמו סוגיות תקציב, עיצוב החדר, צרכי הילד, רצונותיו וכדומה. בעת בחירה של חדרי ילדים חשוב לבחון פרמטרים רבים על מנת לקנות את הרהיטים אשר ירכיבו את החדר באופן האופטימלי והמתאים ביותר לילד ויענו על רצונותיו וצרכיו של הילד כמו גם של ההורים. על מנת לסייע בסוגיות השונות להלן מספר טיפים שכדאי להתחשב בהם בעת רכישה של חדרי ילדים.
 

מיקום רהיטי החדר

חדרי ילדים בדרך כלל עונים על יותר מצורך אחד ולכן בנוסף להיות החדר חדר שינה הוא יהיה גם חדר לימודים, חדר משחקים וחדר אירוח ולכן גם בעת עיצוב חדר הילדים ולפני קניית הרהיטים יש לחשוב איך למקסם את המרחב שיהיה בחדר כך שיוכל לשמש גם כחדר משחקים וגם כחדר המכיל רהיטים לשימושים השונים כמו מיטה, שידה, ספרייה ושולחן לימודים. עם אמידת גודלו של החדר והבנת כל הרכב הרהיטים שהוא יכיל ניתן לרכוש רהיטים מתאימים כמו מיטה עם מקום אחסון, ספת נוער וכדומה.
 

התאמת הרהיטים לילד

כל הרהיטים אשר מרכיבים חדרי ילדים חייבים להיות מותאמים לילד מבחינה פיזית ומבחינת הגיל שלו. למשל שולחן הכתיבה חייב להיות מותאם לגובהו של הילד ולמנוע מהצורך של היליד להתכופף על מנת לשבת בשולחן ומיטת נוער תתאים יותר לחדר של ילד בגיל הבגרות מאשר לילדים קטנים יותר. לאחר הבנת הצרכים והתנאים הפיזיים של הילד רצוי להתאים את הרהיטים.
 

התאמת הרהיטים לתקציב

המגוון הרחב של חנויות חדרי ילדים וההיצע המגוון של רהיטי ילדים ואביזרים לחדרים השונים יצר טווח מחירים רחב ולכן על מנת לא להתפזר ולהיות ממוקדים במטרה, חשוב להכין את התקציב שרוצים להשקיע בחדרי ילדים מראש. לאחר הבנת התקציב קל יותר לבחור בסוג הרהיטים המתאים ביותר לתקציב. אלמנט נוסף שעשוי לעזור הוא ההבנה של אורך חייו של הרהיט בחדר הילדים למשל, מיטה שעשויה להיות בשימוש לאורך שנים או שולחן שעשוי להפוך מיותר תוך זמן קצר.
 

רצונותיו של הילד

חשוב ביותר לשתף את הילד בקבלת ההחלטות על קניית חדרי ילדים מאחר והוא זה שישתמש ברהיטים בעיקר. הרצונות של הילד על סגנונות העיצוב כמו הצבעים, המיקום של הרהיטים, האביזרים הנלווים וכדומה יכולים לסייע רבות בהחלטה על הרהיטים המתאימים ביותר לחדרי ילדים.
 
אולי יעניין אותך לקרוא על: