דף הבית » טיפים ומדריכים לבחירת מוצרי תינוקות » הכנת רשימת לידה של מוצרי תינוקות

הכנת רשימת לידהשל מוצרי תינוקות


 

קניית מוצרי תינוקות - הכנת רשימה לפני הלידה

מאת: אמא גלית טוכלר-נויברט

1. מומלץ להכין רשימת קניות אישית (שתתבסס על כל הרשימות שניתן למצוא אבל תהיה אישית לכן) ולא להסתמך רק על רשימה מוכנה של חנות או משהו אחר נטו.

2. כדאי לחשוב מה ניתן לקבל או לקנות יד שנייה, ומה ניתן לבקש מתנה.

3. כדאי להתייעץ עם מקסימום 2 חברות לגבי מה צריך לדעתן, כי יותר מידי חברות ודעות רק יבלבלו אתכן.

4. כדאי לעשות קצת סקר שווקים באינטרנט ואח"כ בחנויות עם הרשימה שלכן.

5. מצד אחד - לא כל מה שיקר זה טוב ומה שזול זה גרוע. מצד שני - כדאי לבדוק את המוצר ואיכותו לפני הרכישה, ייעוץ דרך הפורומים יכול לעזור (חשוב תו תקן/ אחריות / חומרים איכותיים וכו').

6. כדאי לפצל את הרשימה לשני חלקים: חלק ראשון - מה שדחוף ממש ללידה ולימים הראשונים בבית. חלק שני - מה שצריך אבל ניתן להמתין איתו קצת (לדוגמא, אני קניתי מזרן חדש למיטת תינוק שקיבלנו יד 2, וקנינו את המזרן כשבתי היתה בת חצי שנה, כך שההוצאה הלא קטנה הזאת נדחתה.)

קחו בחשבון שלא כל האבות מסתדרים עם הקניות של מוצרי תינוקות ,ולכן רצוי להכין מראש גיבוי כגון אמא אחות או חמה שיוכלו לעזור.

והינה סיפור קצר:

אני הייתי סגורה על זה שאניק וזה היה לי כ"כ ברור מעליו לכן קנינו רק 2 בקבוקים לביטחון אבל שום דבר נוסף שקשור להאכלה/ניקוי בקבוקים. ואז, כבר בבית החולים גילינו שהפיצית שלנו חלשה מידי, ולכן בן זוגי רץ מהר לקנות לי פטמות סיליקון (דבר שהוא לא הכי נוח לכל גבר) והצטערתי שלא חשבתי על זה מראש שיהיה לי בבית החולים ללידה. בנוסף, גיליתי שהדרך שלנו להנקה היא שילוב הנקה + שאיבה, מה שהצריך ריצה ליד שרה לארגן משאבה (לא נורא), וללכת לקנות עוד בקבוקים וסטריליזטור ומברשת לניקוי בקבוקים ו ו ו... כך שבהמלצה שלי היא לקחת בחשבון דברים שונים ולהיות גמישים ולכן לבדוק שוב ושוב את הרשימה, מה צריך ועל מה אפשר לוותר.
לגבי הדברים הגדולים, כגון עגלה וסלקל, אני ממליצה לא להסתמך רק על עיצוב יפה אלא על נוחות שלכן ושל הבייבי שלכן, וכמובן לא לשכוח בטיחות. יש באינטרנט כתבות שעוזרות ומייעצות בבחירת עגלה לתינוקות או סלקל ומוצרי תינוקות אחרים. אני ממליצה לקרוא להפנים ולעשות לכן רשימה אישית של  מה שחשוב לכן בעגלה ואיתה ללכת לבחון מספר עגלות שונות ולא רק את זו ששמתן עליה עין (כי היא נורא יפה). מה שטוב לאחת לא תמיד טוב לאחרת (אותו דבר גם לגבי מוצרים אחרים).
 
רוצה גם את לתת טיפ לאמהות הטריות?