טיפים לבחירת משחקים לתינוק

בחירת משחקים לתינוק

 מקבץ של טיפים שקיבלנו מהורים מנוסים בפייסבוק 

 
אמא שירן: טיפ לבחירת משחק: לבחור לילד משחק צבעוני בצבעים בולטים כמו שחור לבן ואדום לדוגמא מניסיון...צעצועים כאלו הוא תופס ומגלה עניין רב יותר מאשר צעצוע בצבע אחיד או צבעים מגוונים.
 
אמא אלה: כאשר אני מתלבטת איזה צבע לקנות מצעצוע מסוים, אני מגישה לבת שלי הקטנה את שני הבחירות(אם יש יותר אז עדיין מביאה לה בין 2 ואחר כך מוסיפה כל פעם עוד אחד לזוג עד שנישאר 1) כשאני רואה שהיא מתלהבת מצעצוע בצבע או צורה מסוימת יותר מאחרת אני יודעת שהיא תעדיף לשחק איתו יותר גם. בנוסף שיהיה לו גם תו תקן כמובן
 
 
אמא אליאנה: הטיפ שלי לבחירת משחק לתינוקת שלי (שעוד שבוע בת 5 חודשים) הוא קודם כל בטיחות ועמידה בתקן. מעדיפה צעצועים רכים ללא קצוות חדים ושעושים הרבה צלילים.
 

אמא אנה: הטיפ לצעצועים הם קודם כל בטיחות, שיהיו צבעוניים, מוזיקלים ונעימים למגע

 

אמא לימור: אנו ממליצים לשלב בצעצועים מס' פונקציות, שהן: צבעוניות, מוזיקליות, בטיחות.. והטיפ האישי שלי הוא: השתקפות. השילוב של מראה בצעצועים מעודדת את התינוק להרים ראשו ו"לשחק" עם החבר החדש שממולו, ובכך לחזק את שרירי צווארו לימי הזחילה הקרבים

 
 
 

אמא קורין: שלא יתפרקו( כגון גלגלים של מכונית ) במידה ומתפרק ישר לפח, שיעמדו בתקנים, שלא יהיו חדים שיהיו צבעונים ונעימים למגע,לפעמים בעלי משמעות ולפעמים סתם בשביל המשחק.

 
 

אמא איילה: הטיפ שלי לבחירת משחק הוא לא לקנות משחק עם מוזיקה חזקה מדי ואורות מהבהבים, התינוקות צריכים משחק יותר טבעי מזה, עדיף לקנות משהו עדין, מרשרש ויותר טבעי

 
 
אמא הולי: הטיפ שלי לבחירת משחק הוא להיות קשובים אני קשובה לבת שלי וכמו כל אמא שמכירה את הילד שלה בוחנת מה באמת מעניין אותה ומה לא לפי זה אני כבר יודעת מה הכיוון גם אם זה הדבר הכי פשוט בעולם ברגע שזה בטיחותי ומתאים לגילה זה מה שאני אבחר /
 
אמא הדר: הטיפ שלי עבור צעצוע לפעוט/תינוק קחו כלים מפלסטיק שיש בארון (כמובן ללא חלקים קטנים/חותכים או מסוכנים חלילה) ותוודאו שהם קצת רועשים..וזה יכול להרגיע את הבייבי לשעות...ולא משעמם אף פעם!!
 
אמא לינוי: הטיפ שלנו זה לקנות משחק ללא חלקים קטנים למען בטיחות הילדים הרי הכל הם מכניסים לפה הקטנטנים שלנו
 

אמא מירה: הטיפ שלי לבחירת משחקים הוא בהתאם לגיל הילד בגיל של נועה בת שנתיים וחצי משחקים לפי תחומי עניין הילד וכמובן תמיד לנסות לגרות אותם כמה שיותר ולשבת לשחק איתם ופשוט להינות מכל רגע איתם

 

אמא שפרית: טיפ שלי הוא צריך להשקיע בצעצועים התורמים להתפתחותו של הילד הצעצועים הטובים ביותר הם אותם משחקים בהם היה משחק הילד במידה והיה הולך לגן

 

אמא לאה: האם הצעצוע ימשוך את תשומת ליבו של התינוק, האם הוא יעמוד ב"התעללות" של התינוק, האם הצעצוע מורכב או מסובך מדי, האם הצעצוע מאתגר מספיק, כך שלתינוק לא יימאס ממנו לאחר זמן קצר, האם הצעצוע מאפשר לתינוק לשחק בעצמו ולא רק לצפות, האם ניתן לשחק עם הצעצוע ביותר מדרך אחת,

 
 

אמא ליזי: הטיפ שלי למשחקים לגיל הרך הוא שיהיה צבעוני, בטיחותי, רעשני, שיעורר גירויים, מושגים,...

 

אמא הדר: הטיפ שלי עבור צעצוע לפעוט/תינוק קחו כלים מפלסטיק שיש בארון (כמובן ללא חלקים קטנים/חותכים או מסוכנים חלילה) ותוודאו שהם קצת רועשים..וזה יכול להרגיע את הבייבי לשעות...ולא משעמם אף פעם!!

 
אבא צחי: לתינוקות שרק נולדו (מגיל שבוע בערך) מומלץ לשים בסביבה משהו הדומה ללוח שחמט!, כן כן, באמת. הראיה מתפתחת מאוד בגיל זה. וההסתכלות על  בולות הברורים שבין השחור והלבן, עוזרת מאוד להתפתחות הזו.
 
אמא לימור: הטיפ למשחק הכי כדאי הוא: המשחק הוא פשוט מכבים ומדליקים את האור. כשמחשיכים את החדר שואלים שאלות: שונות "איפה....(שם הילד)? ואז מדליקים "איפה אמא?".... לגדולים אפשר לשאול "איפה... (חפץ מוכר שנמצא בחדר) ואז להדליק את האור. לעיתים רק מחשיכים ...
 
אמא אוריאן: הטיפ שלי לבחירת משחק לבת שלי (בת 9 חודשים) הוא לבחור לה משחק צבעוני ושעושה הרבה רעש,אחרת היא לא רוצה אותו
 
אמא איילת: טיפ למשחק - אז רומי אוהבת הכל החל ממחבואים למשחקי קופסא אבל הטיפ שלי גירויים זה שם המשחק וכל ילד בשלב שהוא נמצא, רומי נושקת לגיל 3 מספרים מעניינים אותה וגם אותיות והכי קל ללמד זה בשירה כן כל דבר לשיר זה קליט יותר ומעניין אותם יותר כמו כן שאתם יורדים במדרגות פשוט כל מדרגה לתת לה אות או מספר וככה הילד לומד מהר יותר
 
אמא דקלה: חשוב שהצעצוע או המשחק יעניין את הפעוט אך לא פחות חשוב שיעניין את ההורה על מנת שיוכל לשבת עם הילד ולשחק איתו יחדיו כך הצעצוע הופך לשווה הרבה יותר!
 
אמא יפית: הטיפ שלי לבחירת משחקים הוא לבדוק תמיד כל צעצוע והתאמתו לגיל התינוק,אבל הכי כייף לשחק עם התינוק בדברים פשוטים שייש בכל בית כמו בקבוקי שתייה מפלסטיק,מטפחות,קערות ועוד אילתורים שהתינוקות מאוד אוהבים.
 
 
אמא אורטל: טיפ למשחק - להיזהר מחלקים קטנים: מכיוון שילדים מתחת לגיל 3 עלולים להכניס חפצים לפה, יש לוודא שהצעצוע אינו מתפרק לחלקיקים קטנים שעשויים למצוא את דרכם אל פיו של הילד, טיפ נוסף -יש צעצוע לכל גיל: לא לשכוח לוודא שעל האריזה מופיעים טווחי הגילאים לשימוש בצעצוע בנוסף חשוב לוודא דרישות התקן ופרטי היצרן.
 
 
אמא אביבית: הטיפ שלי ישמע קצת מוזר אבל הייתי ממליצה קודם כל כמובן הכי חשוב התו קן ישראלי לוודא שהמוצר בטוח לילדים רצוי מבד כדי למנוע " תאונות צעצוע " והטיפ עצמו הוא להכין צעצועים לילדים כמו שאנחנו היינו ילדים השחלות של קשים לבקבוק רעשנים בקופסאות של קוט'ג ( לא בעצם במחיר הקוט'ג היום אפשר לקנות הרבה צעצועים ) בקיצור ליצור איתם את המחשק ולא בהכרח לקנות בעשרות שקלים צעצועים שאפשר למצוא אותם בפחות או להכין לבד כי בעצם איזה ילד לא אוהב לשחק בסיר וכף וזה הנאה שאף משחק לא יכול להחליף
 

אמא אורטל: דברים קטנים שהם יוכלו לבלוע, חשוב לתת לילדים בגיל זה משחקים ו שיפתחו להם את החשיבה ואת הקורדינציה וכמובן בתו תקן ישראלי בכדי להישמר מרעלים ומסכנות אחרות.

 

אמא מיכל: על מנת לבחוק משחק, אנחנו מקבלים המלצות מחברים שיש להם משחק מוצלח שיש בו שילוב של הנאה, הוא מרהיב בצבעיו ויש בו אלמנט חינוכי ובעיקר משחק שמצליח להעלות חיוך על השפתיים.

 
 
 

אמא שליו: אחד הרגעים המשמחים בהתפתחות התינוק הוא לראות אותו משחק בהנאה עם צעצועים – הוא צוחק, מחייך, מגיב בתנועות חדשות בכל יום וגורם לכם ולו אושר רב. אולם, מגוון הצעצועים הקיים היום עלול לבלבל אתכם ולהותירכם חסרי אונים אל מול המדפים המלאים כל טוב. מה עושים?

 
מלבד אלמנט הבטיחות, רמת הגימור ואיכות הצעצוע, האלמנט החשוב ביותר בקניית צעצועים לתינוקכם הוא להתאימם לפי הגיל והשלב ההתפתחותי בו הוא נמצא. בצורה כזו נעזור לתינוק בהתפתחות הטבעית שלו ותוך כדי כך נבנה את תכונות האופי הראשונות שלו על ידי משחק/לימוד והצלחות
 

אמא שליו: הילד אוהב להיות בחוץ ? אוהב להשתולל ? לרקוד? אם כן אז מצוין! תנו לו! זה לא אומר שהוא לא יהנה גם ממשחקים בתוך הבית.

 הילד שלכם אוהב פאזלים? משחקי השחלה? ציורים? מצוין! תנו לו! זה לא אומר שהוא לא יהנה בגן השעשועים.
לא משנה מה הילד שלכם אוהב, תמיד תדאגו ללמד אותו גם את הדברים שהוא לא נמשך אליהם באופן טבעי. לפעמים הילדים פשוט לא יודעים איך לשחק ומה לעשות עם הדברים ולכן מעדיפים את מה שהם כבר מכירים ויודעים. התפקיד שלכם זה לחשוף אותם וללמד אותם מה לעשות עם הדברים שבהם הם מתקשים.
 
 
אמא ליהי: אנחנו בוחרים משחקים לפי הצבעים, המרקמים, מה מתאים לשלבי ההתפחתות השונים וכמובן תו התקן שלהם.
 
אמא קרינה: תחילה ישנם גורמים כלכליים עלות המשחק, חשוב לבחור משחק שיתאים לגיל הילד ויכולותיו של הילד. חשוב לבחור משחק בטיחותי לשימוש. איזה סוג של מישחק עשוי לפתח מיומנות וידע בתחום שהילד חלש בו איזה סוג של משחקים לילד יש פחות.
 
אמא פאינה: הטיפ הוא משחק שמעניין את הפעוט למשל קוביות צבעוניות עם המון ציורים זה מעסיק ומפתח מאוד.
 
אמא נדיה: מלבד אלמנט הבטיחות, רמת הגימור ואיכות הצעצוע, האלמנט החשוב ביותר בקניית צעצועים לתינוקכם הוא להתאימם לפי הגיל והשלב ההתפתחותי בו הוא נמצא.
 
אמא שימרית: לאלתר משחק מכל מה שיש בבית- קופסאות ריקות של סימליאק עם כדורים קטנים בפנים לעשות רעשן לבד, מטפחות  בקבוקים מפלסטיק עם קישוטים, לקנות משחקים פשוטים וזולים כי את זה התינוקות הכי אוהבים :) וכמובן זה גם נותן שעת יצירה עם אמא
 
אמא יעקב ואושרת: הטיפ שלי לתינוקות למשחק הוא שאפשר לקחת בקבוק מים או קוקה - קולה קטן למלא אותו במים לישפוך ביפנים נצנצים וכמה פייטים כדיי שזה יעזור לו ליזחול לגלגל אותו על הריצפה זה מאוד עבד אצלי והם מאוד אוהבי את הצבעים שיש ביפנים את כל הנצנצים
 
אמא מזל: הטיפ שלי הוא מה שזול יוצא יקר . . . צעצועים לא קונים בזול קונים בטיחות !
 
אמא רגינה: הבן שלי הכי אוהב לשחק בשלטים ופלאפונים , ולכן הבאנו לו פלאפון ושלט מתנה... שיהיה כמו אבא ואמא... הכי חשוב - בלי סוללות, בלי קצוות חדים ונקי!!!
 
אמא נילי: הטיפ שלי : חשוב מאוד לבדוק שיש תו תקן ..ושאין חלקים קטנים שעלולים להתפרק.
 
אמא הילה: הגיע לחנות עם התינוק. לתת לו לראות את הצעצועים, לשחק איתם, לראות ממה הוא מתלהב. חבל סתם לקנות צעצוע שאח"כ הילד לא משחק איתו.כמובן שהבחירה הראשונית נעשת ע"י ההורה ע"פ גיל מתאים, בטיחות וכו'. אח"כ שהילד יחליט :-)יש לנו כמה משחקים וצעצועים שהיא בכלל לא מסתכלת לכיוון שלהם :-)אז פעם הבאה שקונים משחק- להגיע עם הילד לחנות.
 

אמא רחל: הטיפים שלי למשחק בטיחותי שזה הכי חשוב לתינוק . 1. שהצעצוע לא יכול להתפרק לחלקים קטנים 2.שהצעצוע היא עם תו תקן בן לאומי 2. שהצעצוע היא נעים ורך לתינוק 3. שהצעצוע היא לגיל התינוק להתפתחות שלו.

 
 
אמא לירון: והטיפ שלנו בבחירת משחקים הוא לא לבזבז יותר מידי ולהוציא אלפי שקלים, הבן שלי מאוד אוהב לשחק בכדור ולדפדף בספרים... יש כל כך הרבה משחקים ובסוף הילד הכי מתלהב מבקבוק קולה ריק, כף עץ או קערת פלסטיק... הכנתי לו פעם רעשן מבקבוק ריק של שוקו שבתוכו שמתי פסטה לא מבושלת, זה העסיק אותו הרבה זמן.... אפשר להיות יצירתיים ולהכין משחקים גם בבית
 
אמא עדיטל: אני אמא לארבע בנות, האחרונה היא מאיה המתוקה. כאמא די מנוסה הבנתי שהרבה פעמים המשחקים עומדים בארון ואין להם שימוש. אני ממליצה לא לרוץ ולמלא את הארון בצעצועים. לדאוג שיהיו כמה צעצועים מעניינים ומאתגרים שהילד יוכל לגשת ולבחור במה לשחק ולא יעמוד מול ארון מלא ולא ידע במה לבחור. כדאי כל תקופה לחדש לילד צעצוע או משחק חדש.
 
 

אמא רחלי: אני מקפידה לוודא שלכל משחק שיש לבת שלי יתאים לגילה וזה מוזכר בד"כ בפיתקית קטנה ע"ג הצעצוע, אני גננת ואצלנו אנחנו מאוד שמות לב על כל נושא הצעצועים שלא יקרה מצב שילד משכבת גיל נמוכה ישחק עם צעצועים אשר לא מתאימים לו.

 
אמא קרן: תינוקות בגילשנה אוהבים להכניס כל דבר לפה, הדבר החשוב ביותר הוא שהצעצוע יהיה בעל תו תקן ולא יכיל חלקים קטנים אשר עלולים להתפרק.
 
אמא טלי: תמיד לשים את המשחקים והצעצועים בהישג יד שלהם ולא להוציא הכל החוצה אלא כל פעם להוציא מס' קטן של משחקים על מנת לשמור על עניין במשחקים השונים.
ובנוסף עוד טיפ את ת הספרים לא להניח אחד אחרי השני כאשר רואים רק את הצד של הספר אלא להניח אותם כמו בתצוגה כאשר רואים את כל הכריכה ....
 
אמא נוגה: המשחק שהבן שלי הכי אוהב, זה הפרצופים שאמא ואבא עושים לו. אנחנו הצעצוע הכי מעניין, מצחיק, מרתק, אינטראקטיבי שקיים בעולם כולו וכמובן, גם הכי זול שיש...אין כמו החיוך של אמאבא, הצחוק, העיניים שנפתחות והלשון שיוצאת החוצה ברעש גדול שגורמת לקטנצ'יק להתגלגל מצחוק.
 
אנא שירי: טיפ לבחירת המשחק: פשוט לתת לילד רגע להחזיק אותו ולראות אם הוא מתחבר אליו הוא ישר זורק לצד או במקרה הכי גרוע מתחיל לבכות כי המשחק מבהיל אותו או מפחיד אותו.
 

אמא ענבר: כשאתם קונים לתינוק/ילד משחק ,תנו לו להכיר את המשחק אח"כ שבו ושחקו איתו.

 
 
אמא קרן: הטיפ המנצח שלי- מבחן הזמן. אם את בוחנת צעצוע או משחק, ואת יכולה לראות בדמיונך את התינוק שלך משחק בו גם בעתיד- זה המשחק שאת צריכה לקנות. כדורים, חיות פלסטיק, מכוניות, בובות- אלו אולי צעצועים שכרגע התינוק "רק" יכניס לפה, יזרוק, יגלגל, ימעך, ...
 
אבא אלדד: הטיפ: התינוק משתעמם מכל המשחקים היקרים שקניתם לו? לכו למטבח ושלפו מהארון סירים וכפות.. הוא כבר ידע לבנות אחלה להקת תופים בשנייה.
 
אמא דנה: לקחתי קופסאת מטרנה, עשיתי חור עגול לא כל כך גדול במכסה, לקחתי כמה פונפונים בכל מיני צבעים והוא אוהב להכניס אותם ולהוציא. משהוא מקורי!.
 
אמא טובית: הטיפ שלי למשחק: לוטם רצתה מטבח הלכנו לברר בכל מיני מקומות. המחירים היו בשמיים, פלסטיק היה מצועצע ורחוק מהמציאות אז החלטנו לבנות לה מטבח מרהיט ישן מזלי שלבעלי ידים טובות לקחנו שידה והפכנו אותה למטבח יפיפה !! לוטם היתה שותפה לתהליך הבניה - בחרה צבעים עזרה לצבוע ולהדביק וכך הרווחנו 2 ציפורים פעילות עם הילדה ותוצר שימושי ומדהים כמובן שגם קנינו לה אביזרים למטבח והילדה לא מפסיקה לבשל! מרק וקנידלך אפילו קציצות! אז הטיפ שלי ... קחו פרוייקט עם הילדים תצרו להם חוויה.. ולבסוף תקבלו משחק ניפלאה. זה יכול להיות גם עבודה בעייסת ניר והתוצר משחק .. או בעץ .
 
 אמא סאבינה: טיפ למשחק:כששעת האבטיה לא הגיעה אפשר למלא דלי גבוה (בגובה כזה שהתינוק לא יוכל להכנס לתוכו -בערך בגובה החזה)למלות בתוכו מים עד הקצה עם צעצועים ולהשים אותו ליד התינוק/ת אחרי זה הוא עומד לידו ומתחיל להשפריץ ולהנות
 
 

 

אמא מורן: הטיפ שלי הוא שעד שארוחת הערב מוכנה ולילד כמובן אין סבלנות לחכות אז בזמן הזה אורי לוקח סיר קטן ועוד כמה כלים לא מסוכנים ומבשל איתי ( בכאילו) ארוחת ערב וככה מעבירים את הזמן הזה בכייף וברוגע.
 

אמא ענבל: לקחת קופסא נעליים ישנה ולהתחיל לקשט אותה במלא דפים צבעוניים,לזגור ולהדביק, לקשור חוטים..ככה שאני ארצה להתקדם קדימה ולא רק אחורנה כמו שאני עושה עכשיו...זה מושך לי את העין ומעניין אותי..בסוף אצליח להתקדם

 

אבא שי: מלבד הבטיחות, רמת הגימור ואיכות הצעצוע לתינוק שחשובים מאוד לפני קניית המשחק.אני ממליץ לקחת את הילד לחנות צעצועים. ושם לבחור מספר משחקים שמתאימים לילד/ה ולתת לו לשחק בהם וליראות לאיזה משחק הוא הכי מתחבר.

 
אמא שלי: הטיפ שלי לבחירת צעצוע- להגיש לילד/דה את הצעצוע בחנות ולראות כיצד מגיב איליו...
 אמא עדי: הטיפ שלי למשחקי ילדים הוא כמה שיותר משומש יותר טוב.לפחות בשלב זה ענת מתלהבת יותר מהטיקטים מאשר הצעצועים עצמם.בנוסף אפשר לעשות משחקים גם מכל מיני קופסאות: למשל אפשר לשמור אריזת פח של מטרנה או סימילאק, לחורר חור באמצע המכסה שיתאים לכף המדי...
 
אמא חלי: אני ממליצה לפתוח את ארון הקופסאות להוציא את כולן החוצה ואיתן לבנות מגדל או להכניס לפי גדלים קופסא בתוך קופסא
 
 
אמא מאיה: פשוט קחו אותו איתכם! והינה דוגמה-ניכנסתם לחנות ואתם פשוט לא יודעים מה ליבחור תיסתובבו ותיתנו לבייביי שלכם ליבחור בוא יושיט יד או ידרוש...תנו לו לשחק מעט ותציאו לו אופציה אחרת את הצעצוע שהוא לא ירצה לשחרר לכם-זהו היתקבלה החלטה....כמובן אם יש תקציב מסויים או אזושהי עדיפות לגביי סוג המישחק פשוט להציא לו 2 אופציות או יותר מאותו סוג של מישחק(עידוד זחילה,מוטוריקה עדינה...) אצלי זה עובד.
 
אמא גלית: טיפ בחירת משחק: חשוב להתאים את המשחק לגיל התינוק/פעוט, המלצה שלי לבחור משחקים מפתחים, עם תשומת לב לחומרים שונים, הרי הם כל כך אוהבים לבדוק הכל בעיקר עם הפה.
 
אמא אדוה: הטיפ שלי הוא לא רק צעצועים.. אלא גם בעלי חיים. כמו לדוג' הכלבה שלנו משחקת עם הבת שלי ושומרת עליה כמו על הגורים שלה. 24/7 אין דברים כאלה!
 
 
אמא גיטי: הטיפ שלי הוא לקחת כמה צעצועים לפארק לשבת עם הבייבי על שמיכה ולשחק - הוא מאוד נהנה מזה.
 
אמא תמי: טיפ לקנות משחק בטיחותי שניתן לשחק בו בכמה דרכים וכך ישמש לזמן רב יותר
 

אמא גליה: הטיפ שלנו לשאול אמהות עם ילדים הגדולים במעט מהילד שלך על איזה צעצוע הן ממליצות. אין חכם כבעל ניסיון!

 
 
אמא יאנה: זה לקנות צעצועים פשוטים ולא מורכבים מדי, צעצועים שהילד יכול לשחק בהם בכיף , מה גם שיש המון דברים בבית שהם גם יכולים לשמש כצעצוע לילד כמו לדוגמה - מברשת לנקיון בקבים, קופסאות פלטיק, טלפון ישן אפילו ספוג לניקוי כלים (חדש כמובן ) הוא מאוד נחמד לילד.
 

אמא אדוה: הטיפ שלי הוא לא רק צעצועים.. אלא גם בעלי חיים. כמו לדוג' עזית הכלבה שלנו משחקת עם אפרת ושומרת עליה כמו על הגורים שלה. 24/7 אין דברים כאלה! :)

 
 
אמא אלה: הטיפ שלי לקניית צעצוע הוא לקנות צעצועים שדומים לדברים שיש למבוגרים. בצבעים או בצורה או בדרך שזה נפתח או מתפקד.. כי אין משהו שיותר מעניין אותם מאשר השלט של הטלויזיה או הטלפון השחור והפשוט.
 
 
 
אולי יעניין אותך לקרוא על: טיולונים