כל מה שצריך לדעת על לול לתינוק

תינוקות רכים מבלים הרבה זמן מחייהם בשינה או במשחק בלול, מאשר בכל מקום אחר. לכן קיימת חשיבות רבה לבחירת הלול הנכון. ובעוד שנוחות הנה חשובה, בטיחות נמצאת במקום הראשון ויש לוודא שהלול יהיה מותאם לשלבי ההתפתחות השונים ויעמוד בכל התקנים הנדרשים. ישנם סוגים שונים של לולים, בגדלים ובעיצובים שונים, אשר ההבדלים ביניהם באים לכדי ביטוי גם בחומרי הגלם מהם הם מיוצרים.

 

לול פלסטיק לעומת לול עץ

אחד המשתנים המשפיעים על בחירת לול לתינוק הוא חומר הגלם ממנו הלול מיוצר. בעוד שהנטייה היא לבחור בעץ, גם הפלסטיק מציע כמה וכמה יתרונות אותם כדאי לשקול לפני הרכישה. בין היתרונות הבולטים של לול מפלסטיק, ניתן למצוא את עובדת היות קל משקל. לול מעץ הנו כבד יותר, הרבה יותר מסיבי בחלל, קשה להזיז אותו ממקום למקום ועוד. לעומתו, לול מפלסטיק הרבה יותר קליל, ניתן לשנע אותו כפי שרוצים בחלל ואף להעביר אותו בקלות בין החדרים השונים והוא הרבה פחות מסיבי.

 

יתרון נוסף – הקטנת הסיכוי לחבלות

כידוע תינוקות קטנים מגלים את הגוף שלהם מחדש בכל יום ולכן הם מתנסים ומנסים להפעיל אותו בדרכים שונות. בין אם לשבת, בין אם לזחול ובין אם לעמוד, כל אלו פעולות מרגשות של הרך הנולד שכל הורה או בן משפחה שמח לראות. עם זאת מטבע הדברים, התינוקות הקטנים הרבה יותר חשופים לנפילות ולקבלת מכות מדפנות הלול. כאשר בבעלותכם לול מפלסטיק אתם למעשה מקטינים את הסיכון לפגיעה רצינית, שכן חומר גלם זה הרבה פחות כבד ומרוכז ולכן הקטנטנים שלכם יכולים להתנסות ולהכיר את גופם במקסימום בטיחות.

לול לתינוק - בייבי סתיו מוצרי תינוקות

מה לחפש כאשר רוכשים לול?

השימוש בלול הנו נפוץ אך עדיין לכל משפחה הצרכים שלה. יחד עם זאת ישנם קריטריונים אחידים המתאימים לכולם ובהם כדאי לדבוק כאשר מחפשים לרכוש לול.

  • גודל: ישנם לולים אשר תוספים שטח גדול בחלל, לעומת דגמים קטנים יותר ולכן גודל זהו פרמטר שיש לשקול.
  • קיפול: אם רוצים לחסוך מקום, ניתן תמיד לבחור בלול בעל אפשרויות קיפול כשהוא אינו בשימוש.
  • שינוע: אם קיים צורך לשנע את הלול בין חדרי הבית השונים מומלץ ורצוי לבחור בדגם בעל גלגלים.
  • יציבות: על הלול להיות כמה שיותר יציב, שכן התינוק הולך לבלות שם, לשחק, לנוח, להתנסות וכן הלאה.
  • מזרן: חשוב שהמזרן יהיה כמה שיותר איכותי ואף רצוי שיהיה לו ספוג ירוק ומעכב בעירה לבטיחות מקסימלית.
  • גמישות: על הלול לשמש אתכם לאורך תקופה ולכן יש לחשוב גם על הוורסטיליות שלו ועל ההתאמה לגילאים ושלבי התפתחות שונים.
  • בטיחות: כמובן שעל הלול לעמוד בתקני בטיחות מחמירים ולהיות מיוצר על ידי חברה ששמה הולך לפניה בתחום.

 

לול פלסטיק לתינוק מבית בייבי סתיו

אם חיפשתם אחר לול פלסטיק לתינוק אשר מתאים לשימוש מגיל הלידה והלאה, בבייבי סתיו תמצאו לול איכותי הכולל מזרון ספוג אורתופדי ירוק עם כיסוי אטום לנוזלים ומעכב בעירה. הלול כולו בצבע לבן כך שמתאים לכל סגנון עיצובי בחלל ויש לו גלגלים, המאפשרים לשנע אותו בין חדרי הבית השונים. במידה ורוצים שהלול יעמוד איתן, ניתן לייצב אותו בעזרתם של מעצורי בטיחות ולהיות כמה שיותר שקטים ורגועים. הלול יציב ובעל שלבים רחבים ועבים אך גם מתקפל בקלות, כך כשהוא אינו נמצא בשימוש, ניתן להניח אותו בצד או לאחסן אותו, כמו כן הוא קל לנשיאה ומתאים לשימוש בטיולים או בעת לינה מחוץ לבית. הלול מיוצר על ידי  חברת קטנטנים אור פלסט Mamo ויש עליו אחריות של שנה מטעם היבואן.

אולי יעניין אותך לקרוא על:

שערי בטיחות