על חשיבות כסא הבטיחות

אתם, הילד וכיסא הבטיחות

שאלות של הורים מודאגים

 

ריכזנו עבורכם 10 שאלות נפוצות וניסינו לתת תשובות והסברים מספקים עבורן.

 

1. "האם הילד שלי צריך להיות מחובר כל הזמן?"
התשובה היא כן! ילד מגיל לידה ועד גיל 3 חייב להיות קשור ומחובר לכיסא בטיחות בכל נסיעה. מגיל 3 ועד גיל 8 רצוי שהילד יישב בכיסא המותאם לגודלו ולמידותיו- כמו בוסטר עם או בלי גב בהתאם לגובהו. ילד על לגובה 1.45 חייב התאמה לרצועת הבטיחות.
 


2. "אחת ולתמיד- איפה הכי בטוח לחבר את כסא הבטיחות?"
המקום הבטוח ביותר ברכב הוא במושב האחורי באמצע- זאת מפני שברכבים החדשים יש כריות צד שמקרה של תאונה יכולות לפצוע את הילד.  חשוב מאוד כי תינוקות עד גיל שנה חייבים לשבת נגד כיוון הנסיעה (בטרם ממליצים עד גיל שנתיים).  במידה ואתם רוצים להניח את כסא הבטיחות או את הסלקל במקום אחר ברכב- אל תשכחו לנתק את כרית האוויר הסמוכה לו. במידה ואי אפשר לנתק- קראו בספר הרכב איפה הכי מומלץ לחבר את המושב.
 


3. "המושב בטיחות שלי עובר בין כל הילדים- האם זה בסדר?"
למושבי הבטיחות, כמו לכל מוצר אחר יש תאריך תפוגה, לרוב כ- 6-7 שנים מהייצור. חשוב מאוד לשים לב לפני שמעבירים את הילד כי המושב שלו בתוקף. במידה והרכב עבר תאונה- יש להחליף את הכיסא גם אם טרם פג לו התוקף.
 


4. "כל פעם שאנחנו מנסים לקשור את הילד הוא נאבק בנו. מה לעשות?"
ילדים קטנים אוהבים את החופש שלהם, זה ברור. כדאי להסביר להם למה זה חשוב בסביבה שקטה ונעימה. חשוב לראות כי אתם עקביים ולא מאפשרים לנסוע ללא קשירה לכיסא הבטיחות.5. "איך אני יכול לדעת אם קשרתי את הילד שלי טוב?"
בקשירת ילדים לכיסא יש את חוק האצבע- אתם צריכים להיות מחוברים וקשורים לכיסא כך שהמרווח בין הילד לרצועות יהיה אצבע אחת בלבד. האבזם המחבר את הרצועות צריך להיות מתחת לגובה בית השחי.

 

6. "אנחנו רוצים לטוס לחו"ל עם הילדים ולהשכיר רכב לכמה ימים- האם לקחת איתי את הכיסא?"
ראשית- סעו לשלום, בטוח תיהנו! שנית, במקומות רבים בעולם ניתן להשכיר בנוסף לרכב גם כיסא בטיחות. חשוב לדעת: יש איסור על העובדים בדלפקי ההשכרה לחבר לכם את מושב הבטיחות לרכב- אתם תצטרכו להתקין את המושב לבד, ולכן, תבדקו בזמן השכרת הרכב באיזה כיסא מדובר, איזה דגם וצפו בסרטוני החיבור שלו מבעוד מועד, כך לא תבזבזו זמן יקר.7. "שנה הבאה הילד שלי ילך לחוגים ואני אצטרף ל- Car pool להסעות לחוגים. האם אני צריכה לרכוש כיסא לכל אחד? איך מסיעים כ"כ הרבה ילדים?"
שאלה טובה! לרוב ילדים שהולכים לחוגים צריכים רק בוסטר (עם או בלי גב) את יכולה לבקש מהאמהות של הילדים לשלוח יחד איתן את הבוסטר שלהן לחוג כך תוכלי להסיע אותם בשלווה.

 

8. "איך מסיעים ארבעה ילדים ברכב משפחתי אחד?"
שלושת הילדים הקטנים (בגובה ובגודל) יישבו מאחורה והילד הגדול יישב מקדימה כשכיסאו משוך לאחור- רחוק ככל האפשר מכרית האוויר. כאשר תורידי אחד מהם הילד שמקדימה יעבור מייד לשבת מאחור. יש להקפיד כי כולם חגורים - כל אחד בחגורת הבטיחות שלו.

 

9. "הילד שלי רוצה להיות מבוגר ולשבת מקדימה כמו בסרטים שהוא רואה- מה החוק אומר?"
החוק במדינת ישראל אומר כי ישיבה במושב הקדמי מותרת מגיל 13 ומעלה ולכן, זה לא משנה כמה שהילד שלך בוגר, אסור לו לשבת מקדימה גם לא עם  בוסטר.10. "אנחנו רוצים לעבור מהסלקל לכיסא הבטיחות אבל הולכים לאיבוד בין כל הדגמים השונים- מה לעשות? איך לבחור?"
הבלבול מובן, יש המון דגמים וסוגים בשוק הכיסאות בטיחות. קבלו מאיתנו 4 טיפים לבחירת הכיסא:

  • וודאו שמדובר בחברה מוכרת בעלת שם עולמי- אל תתפתו למחיר.
  • יש שלושה סוגים של כיסאות: מגיל לידה, מ- 9 קילו ובוסטרים- הבינו איזה כיסא אתם.
  • חפשו כיסאות משולבים שיתאימו לכם לפחות לעוד שלב קדימה שלא תצטרכו להחליף כל שלב.
  • בדים נושמים ואיכותיים: וודאו כי הבדים שאתם בוחרים איכותיים כי כפי שאנחנו יודעים, הקיץ הישראלי חם מאוד ואתם לא רוצים שהתינוק שלכם יזיע ברכב..

 

יש לכם שאלה נוספת? נשמח לענות לכל שאלה, מוזמנים ליצור אתנו קשר לקבלת מידע נוסף

אולי יעניין אותך לקרוא על:

כיסאות בטיחות