דף הבית » טיפים ומדריכים לבחירת מוצרי תינוקות » עריסה לתינוק - מדריך לבחירה

עריסה לתינוק - מדריך לבחירה

עריסה לתינוק - לתקופה של עד 4 חודשים

עריסה לתינוק תשמש אתכם בארבעת החודשים הראשונים של חיי ילדכם, אך אומנם מדובר במוצר שנחשב חובה עם הזמנת הלידה הראשונה של מוצרי תינוקות, העריסה לתינוק זה המקום בו ישן ילדכם את שנתו בחודשים הראשונים ולכן חשוב מאוד לבחור מוצר זה עם משמעות רבה. עבור אותם הורים שמתלבטים מה האפשרויות שלכם אז דעו שיש לכם את האופציות הבאות:
 1. לקנות עריסה מעץ
 2. להשכיר עריסה מעץ
 3. לא מומלץ להשתמש בשום סוג של עריסה מפלסטיק - בעיות תקנים
 4. גם ובמידה והשכרתם עריסה, מומלץ לקנות מזרון חדש - מחיר ממוצע למזרון לעריסה הינו 70 ש"ח ולכן מומלץ לרכוש חדש.

אחד המקומות הנפוצים ביותר להשכרת עריסות הינו יד שרה, לחצו כאן לאתר יד שרה

 
 

 

עריסה לתינוק - דברים שחשוב לדעת

כמו שאר מוצרי התינוקות שלכם, חשוב לברר היטב לפני רכישת העריסה לתינוק  את הדברים הבאים

 • לא פחות חשוב ואפילו יותר חשוב המזרון של העריסה, מומלץ להשתמש במזרונים של חברות מוכרות כמו חברת פנג המתמחה במזרונים לתינוקות
 • גודל העריסה ינוע לרב סביבות ה 50x80 ס"מ
 • העריסה תלווה אתכם בתחילת חייו של תינוקכם, עד גיל 3-4 חודשים בלבד, לאחר מכן עוברים למיטת תינוק
 • לרוב בתקופה זו יישן הילד בחדר של הוריו
 • מומלץ לקנות עריסה על גלגלים שתוכלו להזיז אותה בין החדרים השונים בבית
 • יש לוודא כי לעריסה יש אישורים מתאימים והיא של חברה מוכרת כמו רהיטי שניר המתמחים בריהוט לתינוקות

להשכיר או לקנות עריסה לתינוק?

יש הורים רבים שלא מוכנים להתפשר על פחות מהטוב והחדש ביותר עבור התינוק שלהם, מאוד יכול להיות שדווקא אתם רוצים לחסוך כמה שקלים והעריסה זה דווקא רעיון לא רע להתחיל עם זה, העריסה כפי שהסברנו מעלה משמשת אתכם לתקופה מאוד קצרה (וחשובה) בחייו של התינוק, העצה שלנו היא להכין תקציב עבור חבילת הלידה ולדעת האם אתם רוכשים או משכירים עריסה רק לאחר הכנת התקציב, בכל מקרה תמיד מומלץ לקנות מזרון חדש ולא להעביר או להשכיר מזרונים. יש לכם עוד המון הוצאות גדולות כמו עגלה לתינוק, סלקל, עיצוב חדר התינוקות של ילדכם ועוד. אל תשכחו שאופציה נוספת היא שבמקום עריסה ילדכם יוכל לישון ב"אמבטיה" של העגלה, מחירים של השכרת עריסה נע בין 20-50 שקל לחודש בממוצע לעריסה (אנחנו בסתיו לא משכירים עריסות, מה שאומר שבמקרה הכי גרוע תשקיעו 200 שקל לעריסה מושכרת במקום לקנות אחת איכותית בסביבות ה 500 שקלים, אך עם כל זאת עלינו להבין שסביר להניח אותה עריסה היתה כבר אצל מספר תינוקות ועברה כבר כמה ידים, בכל מקרה ההמלצה שלנו אם יש את התקציב אז לרכוש עריסה חדשה ונקייה. בכל מקרה חשוב להבין שיש אכויות, יש סוגים של עץ, רמת גימור, רמת בטיחות ועוד ולכן עלינו להיות צרכנים נבונים ולהבין היטב מה אנחנו קונים ועל מה לפעמים אנחנו מוכנים לשלם יותר, לצורך העניין אם אשכיר עריסה ב 200 שקל אך היא כבר משומשת רבות ולא איכותית ואף יכולה לסכן כבר את התינוק, לא בטוח שהחסכון הכלכלי שווה את הסיכון, יש עריסות איכותיות מאוד כמו העריסות המפוארות של שניר

דברים שחשוב לזכור עבור שינה שקטה

זה לא משנה אם החלטתם לרכוש או לקנות עריסה, חשוב לוודא שמדובר בעריסה איכותית, יציבה ושתשרת את מטרתכם, חשוב יותר זה המזרון, תדאגו למזרון איכותי עם אישורים מתאימים ורצוי של אחת החברות המוכרות כמו פנג, זכרו כי העריסה צריכה להיות קטנה ומותאמת לגופו הקטן של תינוקכם. אל תשכחו מוצצים ובקבוקים כדי להרגיע את התינוק כשהו בוכה והכי חשוב תהיו קשובים לילדכם, לרוב הם לא בוכים סתם, כנראה שמשהו מציק להם.

אולי יעניין אותך לקרוא על :

מנשא לתינוק

 

 
 
היה הראשון לרשום תגובה הוסף תגובה
תוכן ההודעה:
  לכל המאמרים
  מחבר הבלוג
  אוהד גולוב
  מחבר הבלוג:
  אוהד גולוב

  מנכ"ל חברת בייבי סתיו, האתר המוביל למוצרי תינוקות בישראל ויועץ מוסמך להתקנת מושבי בטיחות לילדים מטעם ארגון SafeKids העולמי.

  כמו כן משמש אוהד כמנהל כנס היזמות והחדשנות של אוניברסיטת תל אביב, Tau Innovation ומרצה מטעמם ברחבי העולם על חדשנות ויזמות.