3 דברים שחשוב לדעת על כסא אוכל לתינוק

כמה דברים לפני שרצים לקנות את הכיסא הראשון שרואים בחנות..

כסא אוכל לתינוק ישמש אתכם לאורך זמן ולכן הוא צריך לתת לכם מענה מדויק, הן מבחינת עיצוב, הן מבחינת פונקציונליות והן מבחינת בטיחות. יש פרמטרים רבים שעליכם לקחת בחשבון בעת רכישת כסא אוכל, אך הרשינו לעצמנו לסנן ולצמצם אותם לשלושה עיקריים.


קניית כסא אוכל לתינוק זו נקודת ציון מרגשת, הגיע הזמן של העולל הקטן לעבור למזון מוצק. כדי שהמעבר יהיה כמה שיותר חלק, ישנה חשיבות לכסא האוכל שתבחרו. כדי להקל עליכם ולעזור לכם להתמקד בכסא אחד מתוך היצע נרחב, הנה שלוש נקודות שכדאי שתדעו.

 

יש סוגים שונים של כיסאות אוכל – בחרו את הסוג הנכון לכם

הסוגים השונים של כסאות אוכל הופכים את הבחירה למעט מאתגרת. ישנם דגמים רבים ולכל דגם היתרונות והחסרונות שלו. נתחיל ונאמר שכסאות אוכל שונים זה מזה בעיצוב הכללי שלהם, יש כסאות מצב אחד - כאלה שלא מתכווננים, יש כסאות מתכווננים וישנם כסאות שמלבישים על כסא. לכן קודם כל עליכם לבחור את העיצוב הרלוונטי לצרכים שלכם.

כסאות מצד אחד

כסאות מצב אחד ברב המקרים יותר פשוטים מדגמים אחרים, הם זולים יחסית לסוגים אחרים ומתחלקים למרופדים או לא מרופדים. כמו כן כל הכסאות מגיעים עם מגש נשלף ונוח לניקוי. כסאות אלו גבוהים וכאשר בוחרים בהם כדאי לבדוק שהדגם של הכסא הספציפי מתאים בגובה לשולחן האוכל שלכם. כסאות מצב אחד מתאימים בעיקר לתינוקות ופעוטות שיושבים בכוחות עצמם.

כסאות מתכווננים

כסאות מתכווננים מציעים מענה לפעוטות בשלבי התפתחות שונים וניתן לכוון אותם לכמה וכמה מצבים. הם מתחלקים לממותגים ולא ממותגים (יצור בסין) כאשר ההבדלים בין כסאות ממותגים לכיסאות לא ממותגים היא ברמת הריפוד ואיכות הבד או העור על המושב, בעובי הריפוד, בנוחות התפעול בעיצוב הכללי ועוד.

כסא על כסא

אלו כסאות אוכל ניידים. לרוב הם יותר מתאימים לשימוש בעת נסיעות או ביקורים אצל בני משפחה וחברים. הם אומנם בטיחותיים אבל דורשים יותר התעסקות לעומת כסא עומד. העובדה שצריך לעגן אותם כל פעם הופכת את דגמים אלו לקצת פחות נוחים עבור שימוש יומיומי. בנוסף הם לא מתאימים לכל סוגי הכיסאות, כך שזו עוד סוגיה שצריך לבחון.

 

בטיחות, במקום הראשון

לאחר שבחרתם את סוג הכסא זה הזמן לדאוג לנושא הבטיחות. מטבעו, כסא האוכל עוצב על מנת להתאים לשולחן האוכל המשפחתי. היות והתינוקות או הפעוטות קטנים בגודלם יחסית לבני המשפחה האחרים, כסא האוכל של התינוק יהיה הרבה יותר גבוה. כתוצאה מכך, עליו לעמוד בסטנדרטים קפדניים של בטיחות. בכל הנוגע לבטיחות ישנן סוגיות רבות שצריך לתת עליהן את הדעת. האחת היא חומרי הגלם מהם מיוצר הכיסא, כמובן שעליהם להיות ידידותיים לילדים. כמו כן, על החברה היצרנית עצמה לעמוד בתווי התקן הנדרשים של כל הגורמים הנחוצים.

עוד סוגיה שחשוב לקחת בחשבון היא היציבות של הכיסא. התינוקות מבלים עליו בזמן הארוחה ולכן רצוי וכדאי לבדוק קודם שהעיצוב של הכסא כמה שיותר יציב. סוגיה זו חשובה מאוד כאשר בוחרים בכסאות אוכל שמתחברים לשולחן, או בתושבות שמתחברות לכסאות רגילים.

תינוקות ופעוטות קטנים ידועים בסקרנותם. אם הפניתם מבט לרגע אחד, עליכם להיות כמה שיותר בטוחים שהם לא יזוזו ממקומם ויישארו לשבת על הכסא. לשם כך יש אמצעי חגירה, כך אפשר לחגור את התינוקות כשהם יושבים בכסא ולהיות רגועים מסיכונים מיותרים.

 

אל תתעלמו מסוגיית הניקיון, היא לא תעלם

כסא אוכל הוא מוצר שיהיה הרבה בשימוש, מטבע הדברים וכדאי לזכור שתינוקות קטנים אוכלים בצורה לא כל כך מסודרת ונקייה. לכן הכסא שאתם בוחרים צריך להיות נוח לשימוש אך גם לניקיון. עליכם להיות מסוגלים להוציא ולהכניס את התינוק בנוחות מקסימלית ושהוא יישב בו טוב ובצורה זקופה. כמו כן כסאות עם חריצים או עם בדים הם מתכון בטוח להצטברות של שאריות מזון מהארוחה. מלבד חיידקים, כסאות כאלו יהיו קשים לניקוי יומיומי. לכן רצוי ומומלץ לבחור בעיצוב חלק ונקי, בכסאות ללא ריפוד שלא ניתן להסיר וכן הלאה.

 

אם ברצונכם לבחור את הכסא שמתאים ביותר לצרכים שלכם, קודם כל הקדישו זמן להבנת צרכים אלו. לאחר מכן תוכלו לסנן את המבחר הקיים לכדי הכסאות שמספקים לכם מענה מושלם!

 

 

אולי יעניין אותך לקרוא על:

כיסאות בטיחות

 

 

 

היה הראשון לרשום תגובה הוסף תגובה
תוכן ההודעה: