שער בטיחות לילדים - כיצד בוחרים

איך נדע לבחור נכון מבין כל שערי הבטיחות?

שער בטיחות לתינוקות ולילדים הינו מוצר מומלץ ואולי אף חובה להורים אשר רוצים למנוע מילדיהם להגיע למקומות מסוכנים. השער מקנה להורה ביטחון שהילד נמצא תמיד במקום בטוח. שער בטיחות מומלץ לכל ילד מהרגע שהוא מתחיל לזחול ואנו רוצים להימנע מפגיעה בטיחותית כמו נפילה ממדרגות, כניסה לחדרים שלא מותאמים לילדים ועוד. ניתן להתאים את השער כמעט לכל סוג של פתח אך יש להתחשב תמיד בצרכים. על מנת לבחור את שער הבטיחות הנכון יש לדעת במדויק את גודל הפתח אותו אתם מעוניינים לסגור כמו גם את אפשרות ההתקנה המתאימה והנוחה לכם.
 

חשוב לדעת כי בארץ אין תו תקן לשערי בטיחות וכל יבואן יכול להכניס איזה שער שירצה. בעולם יש תקנים מסודרים לשערי בטיחות לילדים ואנו עושים מאמצים רבים על מנת להביא לכם מגוון רחב של שערי בטיחות שיענו על הצרכים שלכם, תוך הקפדה על איכות מוצרים גבוה ואישורים בינלאומיים מתאימים.

 

שער בטיחות יכול לפתור מספר בעיות עיקריות ולתת לכם קצת שקט בכל הקשור לנושאים הבאים:

 • בכל בית שיש בו מדרגות- ניתן לחסום מעבר בין קומות.
 • חדרים שאיננו רוצים שהילד ייכנס אליהם.
 • יציאה לחצר או כל פתח אחר שאיננו מעוניינים לחסום לחלוטין בדלת ויש בו סכנה שילדנו יוכל ליפול, לצאת, להיפגע או כל דבר אחר.

 

בשלב הראשון עלינו להבין שיש מספר סוגים של שערי בטיחות לילדים:

 • שער לחץ -  כשמו כן הוא, שער ללא צורך בקדיחה, כזה שנתפס מדופן לדופן באמצעות לחץ בלבד. מתאים לבתים בהם אסור לנו או איננו מעוניינים לקדוח ולרוב הם מגיעים במספר גדלים. לפני קניית שער מסוג זה עלינו לחשוב על הדברים הבאים:
  • אורך הפתח.
  • האם אנו מעוניינים שיפתח לשני הצדדים או רק לצד אחד.
  • מה רמת החוזק של השער.
  • האם הדופן עגולה או ישרה (האם לשער יש אופציה להתאמה לפינה עגולה).
    
 • שער פלסטיק מתקפלבעל פטנט ייחודי מבית בייבי דן דנמרק. מדובר על שער שנסגר אוטומטית ויכול להגיע עד לפתחים גדולים של 113.5 ס"מ והינו בעל תו תקן - מדובר על שער קדיחה שעלינו לקדוח בדפנות על מנת לחברו.
   
 • מתחמון - שער שיכול לשמש כמספר חלופות כמו חוצץ חדרים, לול וגם שער שמגן מקמין, הגנה על טלוויזיות ועוד, מדובר על שערים מאוד גדולים שצריכים להגן על פתחים גדולים.

 

 

שערים מומלצים

 • שער מתקפל Alma

מבית בייבי דן דנמרק, נחשב לאחד השערים הטובים בעולם. בעל תו תקן גרמני ותו תקן אירופאי, עומד בכל המבחנים המחמירים ביותר ומיועד לשימוש לילדים. השער מגיע לפתיחה של 113.5 ס"מ ונסגר אוטומטית. ניתן להתקנה בין המשקופים של המעבר או לחלופין מחוץ למשקופים ככה שהוא מתאים לכל פתח ובנוסף, כשהוא מקופל הוא כמעט בלתי נראה.

שער בטיחות לילדים - בייבי סתיו 

לפרטים נוספים ורכישה

 

 • שער לחץ אסטה

גם כן מבית בייבי דן דנמרק, נחשב לשער הלחץ הבטוח ביותר לילד ומאושר בתו תקן גרמני וכמובן שעבר את כל המבחנים המחמירים ביותר. מתאים לפתחים של 73.5 ס"מ ויכול להגיע באמצעות הארכות עד לפתח של 119.3 ס"מ. ניתן להתקנה ללא כלי עבודה מיוחדים והוא אינו משאיר סימן על הדופן בסיום השימוש. השער מיוצר מחומרים חזקים במיוחד, עם יכולת להפתח לשני הכיוונים בקלות והוא בעל נעילה כפולה לבטיחות מקסימאלית.

שער בטיחות לילדים - בייבי סתיו מוצרי תינוקות 

לפרטים נוספים ורכישה

 • שער לחץ צר במיוחד - לייס

שער סלים פיט מבית בייבי דן הוא שער צר מאוד ואידיאלי לממ"דים. הוא מתאים לפתחים של 63-69 ס"מ ומגיע בארץ על הארכה בקופסה המאריכה אותו עד 75.5 ס"מ. הסיבה לכך היא שבארץ רב הפתחים של הממ"דים הינם 70 ס"מ והפתרון של הסלים פיט הינו אחד היחידים למנוע כניסה לממ"דים ולכן היבואן התאים את המוצר לשוק הישראלי. גם לשער זה יש תקן אירופאי ומיוצר בדנמרק ונחשב לאחד השערים הטובים בעולם.

שערי בטיחות לילדים - בייבי סתיו

לפרטים נוספים ורכישה

 • שער לחץ דגם אנה - נעילה אוטומטית

שער לחץ אנה מבית בייבי דן דנמרק הינו שער בעל נעילה אוטומטית, טריקה קטנה והשער ננעל. מתאים לפתחים 77.3 ועד 83.5 ס"מ וניתן להוסיף לו הארכות עד למידה של 110 ס"מ.
בעל תו תקן אירופאי EN1930:2011, מיוצר בדנמרק ומדובר על המוצר החדיש ביותר לשנת 2019 של החברה. השער ניתן לפתיחה ביד אחת.

שער בטיחות לילדים - בייבי סתיו

לפרטים נוספים ורכישה

 • מתחמון דגם OLAF XXL

מדובר על מתחמון מבית בייבי דן דנמרק, 3 מוצרים ב-1. יכול לשמש כמתחמון להגנה מפני טלוויזיות, תנורים, קמין ועוד. השער מתאים לפתחים גדולים במיוחד ולול משחקים, בין 90-360 ס"מ.  בפועל ניתן להאריך אותו עד אין סוף באמצעות רכישה של מאריכים, יש יחידות של 33 ס"מ ויש יחידות של 72 ס"מ.
חשוב לציין שהשער מתחבר בקדיחה לקיר או נתפס לעצמו במצב של לול משחקים.

שער בטיחות מומלץ לילדים - בייבי סתיו

לפרטים נוספים ורכישה

שימו לב כי יש המון סוגים של שערים והמון חברות. אני ממליץ בעיקר על חברת בייבי דן מכיוון שהיא מיוצרת בדנמרק, עוברת את הבדיקות המחמירות ביותר ונחשבת לחברה מובילה בעולם בכל הקשור לשערי בטיחות.

לפני רכישה אני תמיד ממליץ לקרוא היטב, למדוד היטב את הפתח, להבין מה בדיוק אני צריך לקרוא (כמובן כמה שיותר) ורק לאחר מכן לבצע רכישה מושכלת.
במקרה ויש לכם שאלה נוספת גם על מוצרים אשר אינם רשומים כאן, אשמח לנסות ולעזור בתגובות מטה.

אולי יעניין אותך לקרוא על:

טיולונים

 

תוכן ההודעה:
 • שער מיוחד
  • שער מיוחד
  לכל המאמרים
  מחבר הבלוג
  אוהד גולוב
  מחבר הבלוג:
  אוהד גולוב

  מנכ"ל חברת בייבי סתיו, האתר המוביל למוצרי תינוקות בישראל ויועץ מוסמך להתקנת מושבי בטיחות לילדים מטעם ארגון SafeKids העולמי.

  כמו כן משמש אוהד כמנהל כנס היזמות והחדשנות של אוניברסיטת תל אביב, Tau Innovation ומרצה מטעמם ברחבי העולם על חדשנות ויזמות.