דף הבית » טיפים ומדריכים לבחירת מוצרי תינוקות » כל מה שצריך לדעת על מיטת מעבר

כל מה שצריך לדעת על מיטת מעבר

מתי, איך ולמה בכלל לעבור למיטת מעבר?

מהי מיטת מעבר? מתי הזמן הנכון לעבור למיטת מעבר? אילו סוגים של מיטות מעבר יש? ולאילו פרמטרים צריך לשים לב כשקונים מיטה כזאת? המומחים עונים לכם על כל השאלות.


כאשר מיטת התינוק הופכת קטנה ומיטת הנוער עדיין גדולה מדי, יש פתרון אחד אידיאלי והוא מיטת מעבר. מידת מעבר אינה גדולה, היא נמוכה יותר ומאפשרת לפעוט להסתגל למעבר ביתר קלות. בנוסף מיטת המעבר מעודדת עצמאות ומגנה על הפעוט, מכיוון שכשהוא גדל ולומד לטפס, מיטת התינוק הופכת למסוכנת עבורו. לכן בין הגילאים 24-36 חודשים מומלץ להיפרד ממיטת התינוק ולעבור הלאה. היות ומדובר בשינוי, הוא כרוך בלבטים וחששות, לכן מומלץ לחקור את הנושא ולהתייעץ עם הורים מנוסים, או עם אנשי מקצוע בתחום.
 

מהי מיטת מעבר?

מיטת מעבר קטנה יותר ממיטת נוער במידותיה. במקרים מסוימים גודלה יהיה שונה מגודל מיטת תינוק. לכן לא פעם יהיה עליכם גם לקנות מזרן חדש למיטת מעבר. בהשוואה למיטה רגילה, מיטת מעבר נמוכה יותר והיא מאפשרת לפעוט את העצמאות לעלות ולרדת ממנה בקלות וללא הצורך בעזרה של ההורים. כמו כן, המיטה מתאימה לפעוטות הנמצאים בתהליך גמילה, כך שהם יכולים לרדת ממנה בכוחות עצמם כדי ללכת לשירותים. למרות האפשרות לעצמאות, למיטת המעבר כן ישנו מעקה בטיחות, הוא מותאם למיטה ומגן על הפעוט מפני נפילות.

 

מתי הזמן הנכון לעבור למיטת מעבר?

הזמן הנכון לעבור למיטת תינוק הוא אינדיבידואלי ולרוב נקבע בהתאם לתחושת הבטן של ההורים. עם זאת הטווח נע בין הגילאים שנה וחצי לשלוש שנים. מומלץ שלא לעבור למיטת המעבר לפני כן, מכיוון שכשמה כן היא, מתאימה לפעוטות שנמצאים בשלב המעבר בין מיטת התינוק למיטת הנוער. מיטת המעבר יכולה לשמש את הפעוטות עד גיל 4 ובמקרים מסוימים אפילו עד גיל 6, לאחר מכן הם יעברו למיטה רגילה. תוך כדי היא מציעה יתרונות רבים.

 

היתרונות של מיטת מעבר

למיטת מעבר ישנם כמה וכמה יתרונות:

 • גודל - מיטת המעבר קטנה יותר ולכן מתאימה יותר לפעוטות
 • נוחות - קל יותר לרדת ולטפס על מיטת מעבר
 • עצמאות - הפעוט עולה ויורד מהמיטה בכוחות עצמו
 • עיצוב - מיטת מעבר אידיאלית לשימוש בחללים קטנים
 • בטיחות - למיטת המעבר יש מעקה לשמירה על בטיחות מקסימלית
 • מחיר - מיטות מעבר זולות יותר בהשוואה למיטות נוער

יתרון נוסף הוא שישנם עיצובים שונים ומגוונים של מיטות מעבר בהתאמה לכל צורך, מטרה, העדפה או סגנון עיצובי.

 

החשיבות של החברה היצרנית

כאשר קונים מיטת מעבר חשוב לשים לב לחברה היצרנית. על החברה להיות מוכרת בתחום רהיטי תינוקות ופעוטות ולהציע מוצר איכותי. חשוב שהחברה תעבוד על פי תקני בטיחות מחמירים, בכל זאת מדובר במיטה לילדים. לכן אין להקל ראש בנושא ומומלץ שלא לחשוב רק על פרמטרים של חיסכון. גם החברות הגדולות יוצאות במבצעים, כך שבהחלט אפשר למצוא דיל טוב.

 

סוגים שונים של מיטות מעבר

מיטת מעבר דגם מאי

אחד המותגים היותר מוכרים לרהיטי ילדים הם רהיטי טל. דגם זה מבית רהיטי טל נחשב למפואר ומתאים לילדים מגיל שנה וחצי ומעלה. המיטה בעלת 6 רגליים וכוללת מעקה לבטיחות מקסימלית.

מיטת מעבר דגם מלודי

דגם זה של חברת טוויגי בעל עיצוב מלכותי אשר מקל על המעבר ממיטת התינוק. למיטה שני מעקות בטיחות להגנה מקסימלית בעת השינה, כאשר דגם V2 של המיטה כולל מעקה וחצי לאקסטרה בטיחות.

מיטת מעבר דגם שקד

דגם נוסף מבית רהיטי טל. מיטה זו מתאימה לפעוטות מגיל שנה וחצי ומגיעה בשלל צבעים. המיטה כוללת מעקה בטיחות משני הצדדים ובנוסף יש לה מעקה שלישי שניתן להעברה מצד לצד. מיטת שקד היא המיטה היחידה שגודל המזרן שלה תואם לגודל המזרן של מיטת התינוק.

 

לתשומת ליבכם:

כאשר הדגם של המיטה גדול יותר ממיטת המעבר הסטנדרטית מומלץ מאוד לקנות מזרן – גם אם מדובר בהבדל של 2 ס"מ בלבד. כל מרווח ולו הקטן ביותר יכול לגרום לפציעות, חבלות ועוד. לכן, כדי להימנע מכך, מומלץ לקנות מזרן חדש ומותאם לגודל המיטה וכך לזכות לשקט נפשי, גם במהלך שנת הלילה.
 

בחירת מיטת מעבר צריכה להיעשות בהתאם לקריטריונים החשובים לכם, מומלץ לפנות לצוות החנות לקבלת ייעוץ בדרך לבחירת הדגם המתאים ביותר.

אולי יעניין אותך לקרוא על:

בוסטר לרכב

 

היה הראשון לרשום תגובה הוסף תגובה
תוכן ההודעה:
  לכל המאמרים
  מחבר הבלוג
  אוהד גולוב
  מחבר הבלוג:
  אוהד גולוב

  מנכ"ל חברת בייבי סתיו, האתר המוביל למוצרי תינוקות בישראל ויועץ מוסמך להתקנת מושבי בטיחות לילדים מטעם ארגון SafeKids העולמי.

  כמו כן משמש אוהד כמנהל כנס היזמות והחדשנות של אוניברסיטת תל אביב, Tau Innovation ומרצה מטעמם ברחבי העולם על חדשנות ויזמות.