איך טרמפולינה תעזור לכם ולתינוק שלכם

מזל טוב! נולד לכם תינוק! בין אם אתם הורים מנוסים או שאתם הורים טריים וחדשים, אתם יודעים שטרמפולינה היא מוצר קבוע בכל בית בו יש תינוק. היא מרגיעה, מספקת עניין ובעיקר מאפשרת כמה דקות של ידיים פנויות ומנוחה קלה להורים עסוקים.

 

אז מה זה בכלל טרמפולינה לתינוק?

הטרמפולינה הינה מושב תינוק המאפשר מספר מצבים - מצב ישיבה, מצב שכיבה ומצב חצי שכיבה.

ישנן טרמפולינות המגיעות עם משחקי גירוי חושיים ומוטוריים או שניתן לחבר אליהן קשת משחק. בנוסף, ישנן טרמפולינות המספקות נענוע אוטומטי, כאלו המגיעות עם רטט המרגיע את התינוק ואפילו כאלו עם אפשרויות מוזיקליות.
הטרמפולינה מאפשרת להורה להניח את התינוק ולנוח מעט, היא עוזרת בהרדמת התינוק, מרגיעה ומאפשרת משחק חקירה וגירוי. בנוסף, נוח להאכיל את התינוק כאשר הוא יושב בתוכה והיא מספקת לו אפשרות לחקור ולגלות את המרחב.

טרמפולינה לתינוק - בייבי סתיו מוצרי תינוקות

לאילו תינוקות הטרמפולינה מתאימה?

הטרמפולינה מתאימה לתינוקות מגיל שלושה חודשים ועד גיל שנה. בנוסף, ישנן טרמפולינות המתאימות לגילאים של עד שנתיים.
הטרמפולינה שימושית במיוחד אצל תינוקות הסובלים מפליטות מרובות וריפלוקס. כמו כן, ישנם הורים הטוענים שהיא עוזרת לתינוקות בהקלה של בעיות גזים.

 

כללי בטיחות לטרמפולינה

הטרמפולינה יכולה לעזור מאוד בהקלת העומס והקושי בהתנהלות הבית עם תינוק. היא מאפשרת מנוחה לידיים וכמו כן מאפשרת לעשות מטלות נוספות בבית, אך בכדי שתוכלו ליהנות מכל המוצע, ישנם מספר כללי בטיחות חשובים ביותר שמומלץ לפעול לפיהם:

  • יציבות - הקפידו שהטרמפולינה יציבה ותלויה כהלכה ושהיא לא מתנדנדת או עלולה ליפול.
  • מצע רך - הניחו את הטרמפולינה מעל מצע רק כגון מזרון פעילות או משטח רך אחר. כך, בנוסף לבטיחות, התינוק יגע ברגליו במשטח רך ולא ברצפה קשה וקרה.
  • השגחה - אין להשאיר תינוק לא קשור בטרמפולינה ללא השגחה צמודה. במידה ואתם צריכים להתפנות לרגע מהאזור בו התינוק נמצא, וודאו שהוא קשור בצורה בטוחה, שסביבתו בטוחה והוא אינו בקרבת חפצים מסוכנים ושהוא רגוע. 
  • הוראות בטיחות - קראו בעיון את הוראות הבטיחות בחוברת המצורפת לטרמפולינה.

טרמפולינה לתינוק - בייבי סתיו מוצרי תינוקות

איך נבחר את הטרמפולינה המתאימה?

בבחירת הטרמפולינה המתאימה לתינוק שלנו, אנו צריכים לקחת בחשבון מספר משתנים:

  • ייעוד הטרמפולינה - לאיזה גיל הטרמפולינה צריכה להתאים? האם התינוק כבר יושב? האם יש לתינוק בעיות גזים או ריפלוקס?
  • פונקציות השימוש - כמו שכבר נכתב, ישנו מגוון רחב של טרמפולינות עם מגוון גדול פונקציות כמו רטט, נענוע אוטומטי, משחקים ועוד. בדקו מהן הפונקציות הכי נכונות עבור התינוק שלכם.

בנוסף, צריך לקחת בחשבון את התקציב אותו אתם רוצים להשקיע.

 

לסיכום, טרמפולינה יכולה להקל על חיי התינוק והוריו. כאשר אתם בוחרים טרמפולינה, חשוב שתגדירו מה הפונקציות והשימושים אשר תעשו בה ולמה התינוק שלכם זקוק. כך תוכלו למצוא את הטרמפולינה הטובה ביותר עבורכם ועבור תינוקכם.

 

אולי יעניין אותך לקרוא על:

בוסטר לרכב